نشست روش‌شناسی تجزیه و تحلیل آثار خوشنویسی معاصر در دانشگاه تهران برگزار می‌شود

۰۹ دی ۱۳۹۷ | ۰۹:۱۰ کد : ۷۱۱۹ اخبار
تعداد بازدید:۳۸۱
نشست تخصصی با عنوان رو‌ش‌شناسی تجزیه و تحلیل آثار خوشنویسی معاصر در دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از معاونت فرهنگی و اجتماعی، نشست تخصصی با عنوان روش‌شناسی تجزیه و تحلیل آثار خوشنویسی معاصر (گرایش‌های نوین / خط‌نگاره) به همت کانون مطالعات بینارشته‌ای فرهنگی باشگاه دانشجویان ۱۲ دی ۱۳۹۷، ساعت ۱۵ در باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران برگزار می‌شود.
این نشست در دو بخش مقدمه‌ای بر روش‌شناسی تجزیه و تحلیل آثار خوشنویسی معاصر و کارگاه نظری و پرسش و پاسخ و با حضور استاد بهمن پناهی، خوشنویس و پژوهشگر موزیکالیگرافی برگزار می‌شود.
گفتنی است، شرکت‌کنندگان در کارگاه می‌توانند آثار اصل یا تصویری / دیجیتال (فلش، لپ‌تاپ) خود را برای تجزیه و تحلیل در نشست عرضه کنند.
بهمن پناهی استاد خوشنویسی و موسیقی ایرانی سال‌هاست درباره رابطه این دو هنر پژوهش می‌کند. او پایان‌نامه دکترای خود را در همین زمینه در دانشگاه سوربن پاریس ارائه کرده و رابطه ویژه‌ای میان خط و هنر موسیقی، که بسیاری آن را ناب‌ترین هنرها می‌دانند، می‌بیند. پناهی این رابطه را «موزیکالیگرافی» یا «خوش‌آهنگ‌نویسی» می‌خواند.

برای مشاهده متن کامل خبر، اینجا کلیک کنید.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.