گسترش همکاری‌های دانشگاه تهران و شرکت سرمایه‌گذاری توسعه صنایع و معادن کوثر

۰۳ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۱۹ کد : ۷۰۷۸ اخبار
تعداد بازدید:۶۴۲
دانشگاه تهران و شرکت سرمایه‌گذاری توسعه صنایع و معادن کوثر به‌منظور گسترش ارتباط دانشگاه و صنعت تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران به نقل از معاونت پژوهشی، دانشگاه تهران و شرکت سرمایه‌گذاری توسعه صنایع و معادن کوثر به‌منظور گسترش ارتباط دانشگاه و صنعت و همچنین توسعه علمی معادن (اکتشاف، استخراج و فرآوری)، به همت اداره کل پژوهش‌های کاربردی دانشگاه، دوم دی ۱۳۹۷ تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.
جلسه امضای تفاهم با حضور شمس‌الدین سیاسی‌راد، مدیر عامل و چند تن از مدیران شرکت سرمایه‌گذاری توسعه صنایع و معادن کوثر و با حضور دکتر محمد رحیمیان، معاون پژوهشی دانشگاه تهران برگزار شد.
در این جلسه دکتر محمد رحیمیان معاون پژوهشی دانشگاه با اشاره به مسئولیت‌پذیری دانشگاه در مقابل جامعه گفت: «حضور دانشگاه صرفاً در توسعه فعالیت‌های آموزشی خلاصه نخواهد شد، بلکه دانشگاه اجتماعی دانشگاهی است که نسبت به مشکلات جامعه خود احساس مسئولیت می‌کند».
معاون پژوهشی دانشگاه ظرفیت دانشگاه تهران را فرصتی برای توسعه دانشگاه دانسته و اظهار امیدواری کرد و افزود: «با عملیاتی‌شدن این تفاهم‌نامه، ظرفیت‌های آموزشی و تحقیقاتی دانشگاه تهران شامل دانشجویان، استادان و مؤسسات و مراکز تحقیقاتی در صنعت سنگ‌های ساختمانی و تزئینی بهره‌برداری شود و به‌عنوان الگوی مناسبی از تعامل سازنده دانشگاه و صنعت در سطح کشور مطرح شود».
همچنین در این جلسه شمس‌الدین سیاسی راد بر اراده شرکت مذکور به‌منظور توسعه ارتباطات با دانشگاه تاکید کرده و افزود: تاکنون دانشگاه‌ها با بخش‌ها و شرکت‌های دولتی ارتباط پژوهشی داشته‌اند اما امروز با امضای این تفاهم‌نامه گامی مهم در ارتباط بین دانشگاه‌ها و شرکت‌هایی که از بودجه دولت بهره‌مند نیستند برداشته خواهد شد. ایشان با برشمردن نقش مؤثر صنعت سنگ در توسعه صادرات و نادیده گرفتن این مهم در کشور؛ گسترش همکاری‌های پژوهشی با دانشگاه تهران را خواستار شد».
پس از امضا و تبادل تفاهم‌نامه همکاری، به رسم یادبود قطعه زیبایی از سنگ منقش به آیات کلام‌الله مجید تقدیم معاون پژوهشی دانشگاه تهران شد.


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.