نخستین همکاری مشترک دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشکی تهران در حوزه IT

۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۷:۵۵ کد : ۷۰۲۶ اخبار
تعداد بازدید:۱۳۲۲
زیرساخت‌های مشترک فناوری اطلاعات و ارتباطات میان دو دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران ایجاد می‌شود.
نخستین همکاری مشترک دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشکی تهران در حوزه IT

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران، در نشست مشترکی که با حضور رؤسای دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشکی تهران، یکم دی ۱۳۹۷ برگزار شد، تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک بین مرکز فناوری اطلاعات و فضای مجازی دانشگاه تهران و مرکز آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی تهران با هدف توسعه همکاری‌های فنی، پژوهشی، فناورانه و ایجاد زیرساخت‌های مشترک فناوری اطلاعات و ارتباطات امضا شد.

این تفاهم‌نامه با موضوع‌های «مطالعه، برنامه‌ریزی و اجرای طرح‌های مشترک به منظور ارتقای سطح ارائه خدمات فناوری اطلاعات در دانشگاه‌های تهران و علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی تهران» منعقد شد.

هدایت و طراحی فناوری اطلاعات بین دو طرف از مسیر شورای حکمرانی فناوری اطلاعات دو دانشگاه، ایجاد زیرساخت‌های احراز هویت مرکزی یکپارچه، توسعه و بهره‌برداری از زیرساخت‌های اطلاعاتی مشترک، راه‌اندازی بسترهای مورد نیاز فناوری اطلاعات برای توسعه ارتباطات بین‌رشته‌ای میان استادان و دانشجویان دو طرف و ایجاد بسترهای مشترک بهره‌گیری از توانمندی‌های استادان و دانشجویان در توسعه راهکارهای فناوری اطلاعات از جمله اهداف این تفاهم‌نامه است.

دکتر محمودرضا هاشمی، رئیس مرکز فناوری اطلاعات و فضای مجازی دانشگاه تهران در سخنانی با اشاره به توسعه همکاری بین دو مرکز گفت: «با اجرایی‌شدن این توافق‌نامه به یک هم‌افزایی موفق دست خواهیم یافت و مسیر ارائه خدمات با کیفیت دانشگاه به دانشجویان و استادان هموار می‌شود».

دکتر هاشمی بر لزوم ایجاد ارتباط بین دو مرکز تأکید کرد و افزود: «از آنجا که از لحاظ فیزیکی این دو مجموعه به هم متصل هستند با ایجاد زیرساخت‌های مشترک بین دو دانشگاه، دانشجویان علوم پزشکی که از کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران استفاده می‌کنند از طریق احراز هویت مشترکی که برایشان تعریف می‌شود به سهولت نرم‌افزار کتابخانه در اختیارشان قرار می‌گیرد».

وی با اشاره به وجود سامانه‌های کارآمد دانشگاه علوم پزشکی تهران خاطرنشان کرد: «در پی وصل شدن سایت‌های دو مجموعه هستیم و در این راستا قرار است طراحی «اپلیکیشن موبایل دانشگاه تهران» را نیز ارتقا دهیم و با پشتیبانی‌های دو طرف و یکپارچه‌شدن، فرصت‌های همکاری بسیاری ایجاد خواهد شد تا دو دانشگاه بتوانند از امکانات یکدیگر بهره‌مند شوند».

گفتنی است مدت تفاهم‌نامه از تاریخ امضا سه سال تعیین شده که در صورت توافق دو طرف با رعایت قوانین و مقررات مربوطه قابل تمدید خواهد بود.

در این نشست دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران، دکتر عباسعلی کریمی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر رضا فرجی دانا، مشاور علمی رئیس جمهور، دکتر محمد رحیمیان، معاون پژوهشی، دکتر سیدحسن حسینی، معاون آموزشی، دکتر سعید یزدانی، معاون اداری و مالی دانشگاه تهران و برخی از مسئولان دو دانشگاه حضور داشتند.

این تفاهم‌نامه به امضای دکتر محمودرضا هاشمی، رئیس مرکز فناوری اطلاعات و فضای مجازی دانشگاه تهران و دکتر سیدسینا مرعشی، رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی تهران رسید.


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.