رونمایی از کتاب ما و جهان اساطیری در دانشگاه تهران

۲۵ آذر ۱۳۹۷ | ۱۲:۵۶ کد : ۶۹۵۵ اخبار
تعداد بازدید:۶۳۶
کتاب «ما و جهان اساطیری؛ گفت‌وگوی هوشنگ گلشیری با مهرداد بهار» در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران رونمایی شد.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران به نقل از دانشکده ادبیات و علوم انسانی، جلسه معرفی و بررسی کتاب «ما و جهان اساطیری؛ گفت‌وگوی هوشنگ گلشیری با مهرداد بهار» به کوشش انجمن ایران‌شناسی، ۲۰ آذر ۱۳۹۷ در تالار کمال این دانشکده برگزار شد.
در این جلسه که با معرفی اجمالی از استادان مرحوم، دکتر ملک مهرداد بهار و هوشنگ گلشیری و شناسنامه کتاب توسط محمدعلی عزت‌زاده، دبیر نشست آغاز شد، باربد گلشیری گردآورنده و نگارنده کتاب شرحی از مراحل پیاده‌سازی گفت‌وگوها و نگارش کتاب با حفظ حس گفت‌وگو در عین وفاداری به اصل ارائه و بخشی از صدای گفت‌وگوها نیز برای حاضران پخش شد.
در ادامه دکتر محمود جعفری دهقی، استاد گروه فرهنگ و زبان‌شناسی و از اعضای مؤسس انجمن ایران‌شناسی نقدی تحلیل‌گرانه از دیدگاه اسطوره‌شناسی و فرهنگ و ادبیات باستانی ایران، بر کتاب ارائه کرد.
هم‌چنین دکتر سیدحسین مجتهدی، متخصص روان‌شناسی و پژوهش‌های میان‌رشته‌ای روان‌شناختی، در توجیه پیوند روان‌شناسی و اسطوره‌شناسی توضیحاتی ارائه و از دیدگاه تخصصی خود به تحلیل اساطیر ایرانی و مفاهیم طرح‌شده پرداخت.


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.