همایش بزرگ مدیریت منابع انسانی کشور در دانشگاه تهران

۲۱ آذر ۱۳۹۷ | ۱۳:۴۸ کد : ۶۹۲۸ اخبار
تعداد بازدید:۱۲۷۲
سومین همایش مدیریت منابع انسانی در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از دانشکده مدیریت، سومین همایش مدیریت منابع انسانی با هدف بررسی چالش‌های منابع انسانی در بنگاه‌های کسب و کار و بررسی آخرین دستاوردهای علمی و اجرایی حوزه مدیریت منابع انسانی ۱۳ و ۱۴ آذر ۱۳۹۷ با حضور بیش از ۸۰۰ نفر از مدیران، کارشناسان و استادان حوزه منابع انسانی برگزار شد.
در این همایش دو روزه، ۷۲ نفر به عنوان سخنران و اعضای پنل حضور داشتند که ۳۴ نفر آنها از استادان دانشگاه و ۳۸ نفر از مدیران اجرایی کشور بودند.
دکتر آرین قلی‌پور، دبیر علمی همایش، گفت: «متاسفانه یکی از مشکلات مدیران ما، آموزش‌های کتاب‌محور است، این قضیه تا جایی پیش رفته است که مقالات علمی استادان ما بیشتر مورد توجه دانشجویان خارج از کشور شده است».
عضو هیأت علمی دانشگاه تهران ضمن تاکید این موضوع که مدیران ما در شرایط تحریم‌ها موفق عمل کرده‌اند، خاطرنشان کرد: «بررسی چالش‌های منابع انسانی در بنگاه‌های کسب‌وکار و بررسی آخرین دستاوردهای علمی و اجرایی حوزه مدیریت منابع انسانی از جمله مهمترین اهداف برگزاری این کنفرانس بوده است».
در ادامه، جمشید انصاری، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: «استخدام‌های ما با معیارهای شایسته سالاری همخوانی ندارد، و این مورد در بخش خصوصی بیشتر مشهود است».
رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور، با بیان اینکه، استخدام‌های تحمیلی به نظام اداری آسیب می‌زند، افزود: «بسیاری از مشکلات ناشی از تصمیمات مدیران نیست، بسیاری از مدیران به جای اینکه خود را مسئول بدانند، همه تقصیرها را گردن نیروی انسانی می‌اندازند».
آیین اعطای جایزه ۳۴ هزار مدیر منابع انسانی، با حضور معاون رئیس جمهور به شرکت‌های برگزیده خصوصی و دولتی از مهم‌ترین برنامه‌های اختتامیه این کنفرانس به شمار رفت که شرکت هنکل، همراه اول و بانک رفاه سرآمدان منابع انسانی کشور شناخته شدند.


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.