دانشگاه تهران تنها دانشگاه ایرانی در بین دانشگاه‌های برتر جهان در حوزه‌های علوم انسانی و هنر، علوم اجتماعی و آموزش

۱۴ آذر ۱۳۹۷ | ۱۷:۲۳ کد : ۶۸۴۷ اخبار
تعداد بازدید:۱۲۸۵۳
دانشگاه تهران در جدیدترین رتبه‌بندی موضوعی تایمز، در حوزه‌های علوم انسانی و هنری، علوم اجتماعی و آموزش با برخورداری از رتبه زیر ۵۰۰ در جمع دانشگاه‌های برتر جهان قرار دارد.

دانشگاه تهران در حوزه‌های آموزشی با بازه رتبه‌ای ۴۰۰-۳۰۱، هنر و علوم انسانی با رتبه ۴۰۱+ و علوم اجتماعی با بازه رتبه‌ای ۵۰۰-۴۰۱، تنها دانشگاه ایران در بین دانشگاه‌های برتر جهان در این حوزه‌هاست.
یکی از رتبه‌بندی‌های مهمی که رتبه‌بندی جهانی تایمز به صورت سالانه انجام می‌دهد ارزیابی و سنجش دانشگاه‌ها در حوزه‌های موضوعی مختلف است، این رتبه‌بندی در ۱۱ حوزه موضوعی کلی که برخی از آنها دارای چندین موضوع فرعی است، دانشگاه‌های برتر جهان را معرفی می‌کند.


از میان ۱۱ حوزه موضوعی که رتبه‌بندی تایمز اعلام کرده است، دانشگاه‌های ایران توانسته‌اند در ۹ حوزه موضوعی پزشکی، علوم فیزیکی، هنر و علوم انسانی، علوم اجتماعی، اقتصاد و تجارت، علوم زیستی، آموزش، علوم کامپیوتری و مهندسی و فناوری در بین دانشگاه‌های برتر جهان قرار گیرند.
در حوزه اقتصاد و تجارت، دانشگاه تهران به همراه دانشگاه اصفهان به ترتیب با قرار گرفتن در بازه رتبه‌ای ۴۰۰-۳۰۱ و ۵۰۱+ دو دانشگاه ایران در جمع دانشگاه‌های برتر جهان هستند.


در حوزه موضوعی مهندسی و فناوری، ۲۳ دانشگاه از ایران در بین ۹۰۳ دانشگاه برتر جهان در این حوزه دیده می‌شود که دانشگاه تهران و دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با بازه رتبه‌ای ۳۰۰-۲۵۱ در بین دانشگاه‌های ایران رتبه اول را در این حوزه دارند.
دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز با قرار گرفتن در بازه رتبه‌ای ۵۰۰-۴۰۱ در بین دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران رتبه نخست را دارد و در رتبه‌های بعدی دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران، علوم پزشکی مشهد، علوم پزشکی تبریز با بازه رتبه‌ای ۶۰۰-۵۰۱ و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با رتبه ۶۰۱ + در بین دانشگاه‌های برتر قرار دارند.

 


( ۱۱ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.