به مناسبت یکصد و هجدهمین سال تولد محسن مقدم

نمایشگاه «بی رنگی» در خانه موزه مقدم دانشگاه تهران برگزار می‌شود

۰۸ آذر ۱۳۹۷ | ۱۲:۴۸ کد : ۶۸۱۶ اخبار
تعداد بازدید:۸۱۵
نمایشگاه «بی رنگی» به مناسبت یکصد و هجدهمین سال تولد محسن مقدم در خانه موزه مقدم دانشگاه تهران برگزار می‌شود.
نمایشگاه «بی رنگی» در خانه موزه مقدم دانشگاه تهران برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از معاونت فرهنگی و اجتماعی، همزمان با یکصد و هجدهمین سال تولد محسن مقدم، از طراحی‌ها و نقاشی‌های زنده‌یاد محسن مقدم در قالب نمایشگاهی با عنوان «بی رنگی»، یکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷ در خانه موزه مقدم دانشگاه تهران، رونمایی خواهد شد.

در این نمایشگاه از ۶۰ اثر زنده‌یاد محسن مقدم، استاد پردیس هنرهای زیبا و واقف خانه موزه مقدم رونمایی می‌شود.

در این نمایشگاه که از ۱۱ آذر تا ۳۰ دی ۱۳۹۷، در معرض نمایش خواهد بود؛ آثاری شامل نقاشی‌ها و تصویرگری کتاب مربوط به سن ۱۱ سالگی زنده‌یاد محسن مقدم، طراحی طبیعت و پرتره و طراحی مربوط به اشیای کاوش‌شده در شوش در معرض دید عموم قرار می‌گیرد.

گفتنی است، استاد محسن مقدم نقاشی را از سن ۱۱ سالگی در مکتب کمال‌الملک آموزش دیده و تا قبل از بازگشت به ایران در موزه‌هایی چون موزه لوور پاریس به تمرین نقاشی می‌پرداخت. خانه و کلکسیون‌های با ارزش خانواده مقدم در سال ۱۳۵۱ توسط محسن مقدم، وقف دانشگاه تهران شد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید از این مجموعه ارزشمند، از ۱۱ آذر تا ۳۰ دی، همه روزه غیر از شنبه‌ها، از ساعت ۹ تا ۱۷ به نشانی خیابان امام خمینی، بعد از خیابان شیخ هادی، جنب بانک ملت، شماره ۲۵۱ مراجعه کنند.


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.