دومین نشست «دوگانه شرع و قانون در حقوق کیفری ایران» در دانشگاه تهران برگزار شد

۱۵ آبان ۱۳۹۷ | ۱۵:۰۸ کد : ۶۶۴۶ اخبار
تعداد بازدید:۱۵۱۰
دومین نشست «دوگانه شرع و قانون در حقوق کیفری ایران» از سوی موسسه تحقیقات علوم جزائی و جرم شناسی در دانشگاه تهران برگزار شد.
دومین نشست «دوگانه شرع و قانون در حقوق کیفری ایران» در دانشگاه تهران برگزار شد

‌‌‌‌‌‌به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از دانشکده حقوق و علوم سیاسی، دبیرخانه همایش بین‌المللی تحولات حقوق کیفری کشورهای اسلامی در پرتو تعامل شرع و حقوق در ادامه برگزاری پیش‌همایش‌ها، دومین پیش‌همایش را ۶ آبان ۱۳۹۷ با عنوان «دوگانه شرع و قانون در حقوق کیفری ایران» در این دانشکده برگزار کرد.

در این نشست دکتر داود فیرحی، دکتر محسن برهانی از اعضای هیات علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران و دکتر رحیم نوبهار عضو هیات علمی دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی به ترتیب درباره «تبارشناسی رابطه قانون و شرع در ایران معاصر»، «حقوق کیفری ایران و مسئله قرائت‌های فقهی» و «ضرورت باز اندیشی آموزه‌های فقه جزایی در پرتو دولت-ملت مدرن» سخنرانی کردند.

این برنامه با همکاری بنیاد DAAD ، پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی و مرکز بررسی‌های استرتژیک ریاست جمهوری برگزار شد.


( ۳۱۳ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.