به میزبانی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه برگزار شد؛

نشست هم‌اندیشی نمایندگان تشکل‌های دانشجویی با مدیران دانشگاه تهران

۰۵ آبان ۱۳۹۷ | ۱۰:۳۶ کد : ۶۵۵۱ اخبار
تعداد بازدید:۶۱۶
سومین نشست هم‌اندیشی نمایندگان تشکل‌ها، کانون‌ها و انجمن‌های دانشجویی دانشگاه تهران با مدیران دانشگاه در معاونت فرهنگی و اجتماعی برگزار شد.
نشست هم‌اندیشی نمایندگان تشکل‌های دانشجویی با مدیران دانشگاه تهران

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از معاونت فرهنگی و اجتماعی، سومین نشست هم‌اندیشی نمایندگان تشکل‌ها، کانون‌ها و انجمن‌های دانشجویی با مدیران ارشد دانشگاه با حضور دکتر مجید سرسنگی معاون فرهنگی، دکتر اسماعیل سلیمانی، مدیر کل حراست، و دکتر محمد علی زارع چاهوکی، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران، سه شنبه اول آبان ۱۳۹۷ در تالار امیرکبیر برگزار شد.
در این نشست، مدیر کل حراست با اشاره به شرایط سیاسی و امنیتی کشور، گفت: «امنیت بسیار مهم است و اگر نباشد هیچ چیز دیگری معنی خود را نخواهد داشت. اکنون ما به برکت نظام جمهوری اسلامی و خون شهدا امنیت داریم و اگر اراده پاک و اخلاص شهدا نبود چه بسا که ما اکنون اینجا نبودیم».
دکتر سلیمانی با تاکید بر نقش حراست دانشگاه تهران، اظهار کرد: «فلسفه حضور حراست، برخورد نیست بلکه پیشگیری و ارائه راهبرد و مشاوره است. نگاه حراست با نگاه قوه قضائیه متفاوت است. نگاه حراست جرم‌نگرانه نیست بلکه تخلف‌نگر است. حراست عنصری صیانتی است».
در ادامه این نشست، نمایندگان تشکل‌های دانشجویی جامعه اسلامی، انجمن اسلامی، بسیج، جنبش عدالت‌خواه و انجمن علمی دانشجویی، کانون‌های فرهنگی، اجتماعی، هنری و دینی و نماینده دانشجویی شورای نظارت بر نشریات دانشجویی نکات مورد نظر خود را مطرح کردند.
معرفی ساختار حراست به دانشجویان، رعایت قانون به صورت یکسان در تمام دانشگاه، دقت نظر بیشتر در مورد موضوع پوشش در دانشگاه، انعکاس فعالیت‌های حراست، حفاظت از بوردهای تشکل‌ها و... از جمله پیشنهادهای ارائه شده در این نشست بود.
 

دانشجویان، اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه تهران می‌توانند با عضویت در «شعاع» (شبکه علمی آموزش عالی دانشگاه تهران) در جریان آخرین اخبار و اطلاعیه‌های دانشگاه قرار گیرند.


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.