برگزاری طرح پایش سلامت دانشجویان ورودی جدید ۱۳۹۷

۰۲ آبان ۱۳۹۷ | ۰۸:۵۲ کد : ۶۵۴۱ اخبار
تعداد بازدید:۱۵۶۷
طرح پایش سلامت دانشجویان ورودی جدید در باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از معاونت دانشجویی، طرح پایش سلامت دانشجویان ورودی جدید از ۹ تا ۲۴ مهر با مشارکت مدیریت‌های حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی و مرکز فناوری اطلاعات و فضای مجازی در باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران برگزار شد.
علیرضا رضوانی، مسئول اجرای طرح پایش سلامت دانشجویی دانشگاه تهران با اعلام این مطلب گفت: «این طرح با هدف غربالگری سلامت انجام شد، مواردی مانند شاخص توده بدنی(BMI)، فشار خون، سنجش دید، بهداشت دهان و دندان جمع‌آوری و پس از آن اطلاعات توسط کارشناسان سلامت بررسی و تفکیک می‌شود و دانشجویانی که نیاز به درمان دارند به پزشک ارجاع داده می‌شوند».
وی افزود: «در واقع هدف اصلی این طرح غربالگری است، نه درمانگری. بر این اساس بعد از تفکیک اطلاعات، افرادی را که نیاز به درمانگری دارند به مرکز بهداشت ارجاع می‌دهیم. این طرح در سطح تمامی دانشکده‌های دانشگاه تهران اجرا می‌شود و برای تمامی دانشجویان روزانه و نوبت دوم الزامی است».
رضوانی با اشاره به تعداد دانشجویان ورودی جدید سال ۹۷ دانشگاه تهران گفت: «امسال بیش از ۱۱ هزار نفر دانشجوی ورودی جدید وارد دانشگاه تهران شده است که از این تعداد بیش از ۹ هزار نفر در پردیس مرکزی برای شرکت در این طرح دعوت شدند و تا این زمان تعداد ۷۹۸۷ نفر از دانشجویان در طرح شرکت کرده‌اند و کارنامه سلامت ۷۳۹۷ نفر از دانشجویان به تأیید نهایی رسیده است».
برنامه مذکور در اداره کل بهداشت و درمان دانشگاه به صورت حضوری تداوم دارد و در پردیس‌های کشاورزی و منابع طبیعی، فارابی، کیش و دانشکده فنی فومن و کاسپین نیز در روزهای آینده انجام خواهد شد.
 

دانشجویان، اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه تهران می‌توانند با عضویت در «شعاع» (شبکه علمی آموزش عالی دانشگاه تهران) در جریان آخرین اخبار و اطلاعیه‌های دانشگاه قرار گیرند.


( ۵ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.