در طرح توانمندسازی «صدف» با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

هزار دانشجو و دانش‌آموخته آماده ورود به بازار کار می‌شوند

۰۲ آبان ۱۳۹۷ | ۰۸:۳۶ کد : ۶۵۳۹ اخبار
تعداد بازدید:۱۸۰۳
طرح توانمندسازی «صدف» به منظور بالا بردن توانایی‌های شغلی هزار نفر از دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاهی برای ورود به بازار کار با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اجرا می‌شود.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در این دوره، افراد شرکت کننده از طریق آزمون‌های خودشناسی و مصاحبه‌های اختصاصی، استعداد، علایق، نقاط قوت و ضعف‌های خود را شناسایی کرده و با کمک مشاوران و متخصصان مسیر شغلی خود را طراحی خواهند کرد.
شرکت‌کنندگان همچنین با حضور در کارگاه‌های توانمندسازی، مهارت‌های فنون مذاکره، کار گروهی، فن بیان و سخنرانی، برندسازی شخصی، برنامه‌ریزی توسعه شخصی، مهارت گزارش‌نویسی و مکاتبات اداری را فرا می‌گیرند.
شرکت‌کنندگان متناسب با رشته‌های تحصیلی و تخصصی به گروه‌هایی تقسیم‌بندی شده و از مشاوره و مربی‌گری تخصصی آن رشته استفاده کرده و رزومه حرفه‌ای خود را تهیه می‌کنند.
همچنین با شرکت در تور گردشگری یک‌روزه، با پارک فناوری پردیس و زیست‌بوم نوآوری کشور آشنا شده و طی بازدید از شرکت‌ها، شتاب‌دهنده‌ها و استارتاپ‌های برتر، درک محیطی بهتری از فضای کاری کسب می‌کنند.
در پایان این طرح، نفرات برگزیده دوره طی رویدادی، فرصت ارائه توانمندی‌های خود به مدیران عامل و مدیران منابع انسانی شرکت‌های عضو شبکه نوآوری تهران را خواهند داشت.
برای کلیه شرکت‌کنندگانی که دوره را مطابق با برنامه طی کنند، گواهینامه حضور در دوره اعطا خواهد شد و می‌توانند ضمن عضویت در شبکه نوآوری تهران از کلیه مزایای این شبکه شامل کسر خدمت سربازی، کارورزی، کاریابی، کارآفرینی، بیمه تکمیلی و تسهیلات مربوطه استفاده کنند.
مخاطبان این دوره شامل کلیه دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاهی است که حمایت ویژه‌ای از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای آنها در نظر گرفته شده است.
اعضای بنیاد ملی نخبگان شامل ۹۰ درصد تخفیف، کلیه دانشجویان ۸۰ درصد تخفیف، دانش‌آموختگان سال ۹۴ تاکنون ۸۰ درصد تخفیف و دانش‌آموختگان سال ۹۰ تا ۹۴ از ۶۰ درصد تخفیف برخوردار خواهند بود.
علاقه‌مندان برای ثبت‌نام اولیه می‌توانند تا ۱۵ آبان سال جاری به سامانه شبکه نوآوری تهران tinet.ir مراجعه کنند.

‌‌‌‌‌‌دانشجویان، اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه تهران می‌توانند با عضویت در «شعاع» (شبکه علمی آموزش عالی دانشگاه تهران) در جریان آخرین اخبار و اطلاعیه‌های دانشگاه قرار گیرند.


( ۱ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.