تالار سفال‌های عصر مفرغ و آهن موزه مقدم توسط رئیس دانشگاه تهران افتتاح شد

۲۷ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۴:۱۶ کد : ۶۲۸۸ اخبار
تعداد بازدید:۱۷۸۸
همزمان با نهمین سالگرد گشایش موزه مقدم، تالار سفال‌های عصر مفرغ و آهن این موزه توسط دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران و با حضور هیأت رئیسه دانشگاه و رئیس پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران، دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷، افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از معاونت فرهنگی و اجتماعی، این تالار مجموعاً ۹۴ اثر بسیار ارزشمند از عصر مفرغ و آهن را در خود جای داده است که ۱۴ اثر آن منسوب به محوطه گیان شهرستان نهاوند و بقیه مربوط به محوطه‌های خوروین و دیلمان، همگی از مجموعه شخصی زنده یاد استاد محسن مقدم، وقف شده به دانشگاه تهران است.
در ادامه این مراسم، هیأت رئیسه دانشگاه تهران و دکتر شاهین حیدری، رئیس پردیس هنرهای زیبا، از فضاهای مختلف موزه مقدم اعم از حوضخانه، گنجینه، کارگاه مرمت، اتاق صدف، عمارت زمستانی، عمارت تابستانی، ایوان قاجار، کتابخانه، عمارت برج، گلخانه، مرکز اسناد، اتاق نقاشی، اتاق شومینه و حیاط‌ها دیدن کردند.
رئیس دانشگاه تهران در این بازدید بر لزوم استفاده از پتانسیل‌های دانشگاه تهران در تحقیق و مرمت آثار موزه مقدم تاکید کرد و به‌روزرسانی تجهیزات این موزه را از اقدامات مهم پیش روی دانشگاه برشمرد.
همچنین، جلسه هیأت رئیسه دانشگاه تهران با طرح موضوعاتی چون آیین ورودی نودانشجویان سال ۹۷ که شنبه ۳۱ شهریور برگزار می‌شود، باغ موزه نگارستان، موزه مقدم و... در کتابخانه موزه مقدم دانشگاه تهران برگزار شد.
گفتنی است، علاقه‌مندان به دیدن آثار تالار سفال‌های عصر مفرغ و آهن، می‌توانند از ۲۷ شهریور، همه روزه غیر از شنبه‌ها و ایام تعطیل سوگواری، از ساعت ۹ تا ۱۷ به موزه مقدم مراجعه کنند.


( ۴ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.