برگزاری کارگاه آموزشی کمک های اولیه و تهیه کیف کمک‌های اولیه مجهز برای پردیس‌ها و دانشکده‌های دانشگاه تهران

۲۷ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۱:۴۲ کد : ۶۲۸۲ اخبار
تعداد بازدید:۵۸۸
اداره کل بهداشت و درمان دانشگاه تهران، پس از برگزاری دوره تکمیلی کمک‌های اولیه اقدام به تهیه کیف کمک‌های اولیه مجهز برای پردیس‌ها و دانشکده‌های دانشگاه تهران کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از اداره کل بهداشت و درمان دانشگاه، به مناسبت ۲۶ شهریور، «روز اورژانس و فوریت‌های پزشکی» تعداد ۱۵ عدد کیف کمک‌های اولیه مجهز توسط مرکز بهداشت و درمان دانشگاه تهیه و در اختیار پردیس / دانشکده‌های دانشگاه قرار خواهد گرفت.
دکتر مقدس، مدیر کل بهداشت و درمان دانشگاه، در این باره گفت: از سال گذشته و به منظور آماده سازی دانشگاه در هنگام مواجهه با شرایط اضطرای و نیز تقویت توان دانشگاهیان در موضوع فوریت‌های پزشکی، یک دوره آموزشی امداد و کمک‌های اولیه با همکاری جمعیت هلال احمر شهرستان تهران برای همکاران پردیس / دانشکده‌های دانشگاه برگزار شد که منتج به صدور گواهینامه امدادگری برای همکاران می‌شود.
وی افزود: وجود امدادگر و تجهیزات کمک‌های اولیه در اماکن مختلف دانشگاه، امکان کمک‌رسانی به بیماران اورژانسی را که در حوادث مختلف در معرض آسیب بدنی قرار می‌گیرند، فراهم می‌نماید. اقدامات و کمک‌های امدادگران در سطح پایه و به منظور نجات جان بیماران تا رسیدن به مراکز درمانی انجام می‌پذیرد.
دکتر مقدس اظهار داشت: کیف‌های کمک‌های اولیه در اختیار پردیس / دانشکده‌ها و امدادگرانی قرار خواهد گرفت که طی سال گذشته در دوره آموزشی امداد و کمک‌های اولیه شرکت کرده‌اند.

 


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.