کارگاه یک روزه فهم قرآن در دانشگاه تهران برگزار شد

۲۱ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۷:۲۳ کد : ۶۲۴۱ اخبار
تعداد بازدید:۱۰۰۶
کارگاه یک روزه فهم قرآن با مشارکت واحد ارتباط دانشگاه با خانه و مدرسه اداره کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران و مدرسه قرآن و عترت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از معاونت فرهنگی و اجتماعی، کارگاه یک روزه فهم قرآن با مشارکت واحد ارتباط دانشگاه با خانه و مدرسه اداره کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران و مدرسه قرآن و عترت با حضور حدود ۲۰۰ تن از معلمان و مربیان مقطع متوسطه آموزش و پرورش با محوریت معرفی طرح فهم قرآن در دبیرستان‌ها، دوشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۷۹ در باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران برگزار شد.

در ابتدای این کارگاه، هانی چیت چیان دبیر برگزاری کارگاه، به معرفی مبانی فهم قرآن و چگونگی بهره‌گیری از آن طی دوره‌های رشد و کتاب‌های قابل استفاده با این رویکرد در دبیرستان‌ها پرداخت.

در ادامه تعدادی از دانش‌آموزان مدرسه روشنگر که پیش‌تر این طرح برای آنها اجرا شده بود با به بحث درباره سوره کوثر پرداختند. این جلسه با پرسش و پاسخ و بازدید از نمایشگاه کتاب مرتبط با موضوع خاتمه یافت.

گفتنی است، از دستاوردهای این کارگاه می‌توان به آشنایی برخی از مدارس با برنامه‌های واحد ارتباط دانشگاه با خانه و مدرسه، آشنایی بیشتر با فعالیت‌های مدرسه قرآن و عترت و عضویت افراد شرکت‌کننده در پیام‌رسان‌های مدرسه فهم قرآن و شرکت در دوره‌های تدبر در قرآن ویژه معلمان، اشاره کرد.


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.