برگزاری اولین نشست کارکنان همیار به همت بنیاد حامیان دانشگاه تهران

۲۱ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۴:۳۲ کد : ۶۲۳۹ اخبار
تعداد بازدید:۱۰۹۰
اولین نشست کارکنان همیار به همت بنیاد حامیان دانشگاه تهران، ۱۹ شهریور ۱۳۹۷ برگزار شد.
برگزاری اولین نشست کارکنان همیار به همت بنیاد حامیان دانشگاه تهران

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران به نقل از بنیاد حامیان دانشگاه، اولین نشست کارکنان همیار به همت بنیاد حامیان دانشگاه تهران در تالار ایرج افشار کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران برگزار شد.

در ابتدای مراسم دکتر سیدجواد ساداتی نژاد، مدیرعامل بنیاد حامیان دانشگاه تهران، ضمن خیر مقدم به همیاران، این جلسه را جلسه‌ای ویژه و حائز اهمیت دانست و گفت: «کسانی را که با عشق، علاقه و عاطفه تصمیم می‌گیرند تا به نهاد علم و فناوری کمک کنند، بزرگ‌ترین قدرت و ثروت خود (دانشگاه تهران) می‌دانیم و دست تک تک عزیزانی که دانشگاه را یاری و حمایت کردند به‌گرمی می‌فشاریم».

مدیرعامل بنیاد حامیان گفت: «هرکاری دانشگاه انجام می‌دهد توسط دانشگاه‌ها و سازمان‌های مختلف تکثیر و الگو‌برداری می‌شود».

وی هدف از راه‌اندازی بنیاد حامیان را کار خیر و نیک دانست و گفت: «اتفاق بزرگی در دانشگاه افتاده و می‌شود با کمک‌های مردمی (خیرین) و حمایت‌های همیاران، دانشگاه را اداره کرد و به بودجه‌های دولتی متکی نبود. جسارتی که کارکنان و مدیران در این خصوص دارند ارزشمند است و همیشه روح کار خیر اثر‌گذاری معنوی بسیاری درپی دارد».

دکتر ساداتی‌نژاد با تاکید بر اینکه ارزش کارمند و یا خیری که با حداقل ۵ هزار تومان به صورت ماهانه و یا سالانه کمک مالی به بنیاد حامیان می‌کند، کمتر از شخصی نیست که میلیاردها تومان کمک می‌کند، افزود: «باید نام این افراد را در دانشگاه ثبت نماییم. هر چند نتوانستیم اسامی و یا شماره تماس از تمامی کسانی پیدا کنیم که سال‌های گذشته به دانشگاه حتی یک جلد کتاب اهداء و یا اقدامی انجام داده‌اند، ولی در حال حاضر با تاسیس این بنیاد در حال نهادینه کردن این‌گونه نام‌ها هستیم که در گنجینه دانشگاه تهران ثبت نماییم تا سال‌های سال ماندگار باشد».

دکتر سید جواد ساداتی‌نژاد در پایان با تاکید بر اینکه تجلیل از خیر انگیزه و قوت قلب دادن است، اظهار امیدواری کرد که همه باهم دست در دست هم دهیم تا بدون حمایت دولت به دانشگاه کمک کنیم.

در ادامه، دکتر رسول جعفریان، رئیس کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد و تامین منابع علمی دانشگاه تهران، در سخنانی گفت: «ضمن توجه به همه مسائل دانشگاه به کتاب باید توجه ویژه‌ای داشته باشیم. قبلاً کار سنتی زیادی برای وقف انجام می‌شده و همه به سمت وقف مذهبی می‌رفتند، ولی دانشگاه می‌تواند برای اصلاح ذهن مردم تلاش کند و در این زمینه روحانیون هستند که موثر واقع می‌شوند و از همه شما می‌خواهم کار فرهنگی (کتاب و کتاب خوانی) را از یاد نبرید. بسیار شایسته است که حس افراد به کتاب و کتابخوانی بیشتر شود تا بتوانیم به علم و فرهنگ کمک کنیم، چرا که تفکر درست نیاز به علم دارد و فرهنگ کاملاً در این زمینه موثر است».

هم‌چنین دکتر ناصر غلامی، قائم مقام مدیرعامل بنیاد حامیان دانشگاه تهران، با اشاره به اینکه برگزاری این مراسم بدون هیچ‌گونه هزینه‌ای برگزار شده و تمامی کارهای آن به‌دست همیاران و خیرین کارمند صورت گرفته، افزود: «ترویج و گسترش فرهنگ مشارکت و همدلی از اهداف مهم بنیاد است. در برخی مواقع مدیران فکر می‌کنند کارکنان از دانشگاه تهران ناراضی هستند، اما زمانی که آمار حامیان کارمند به رئیس محترم دانشگاه اعلام شد ٬ از اینکه دوستداران دانشگاه تهران زیاد هستند و با فکر، قلب بزرگ و همدل بودن خود از دانشگاه تهران حمایت می‌کنند اظهار خشنودی کردند».

دکتر غلامی در ادامه با اشاره به کمپینی که امروز به عنوان مثبت دو (۲+) راه‌اندازی شده، در آینده نزدیک همیاران بنیاد را حداقل به ۲۰۰ هزار نفر برساند.

 


( ۱ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.