رونمایی از نسل سوم دستگاه اندازه‌گیری زاویه تماس، کشش سطحی و انرژی سطح در دانشگاه تهران

۲۱ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۱:۴۹ کد : ۶۲۳۶ اخبار
تعداد بازدید:۱۴۶۷
دانشگاه تهران و شرکت دانش‌بنیان ژیکان از نسل سوم دستگاه اندازه‌گیری زاویه تماس، کشش سطحی و انرژی سطح و سایر دستاوردهای مرکز تحقیقات نانومهندسی سطح رونمایی کردند.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران به نقل از پردیس دانشکده های فنی، در مراسمی از نسل سوم دستگاه اندازه‌گیری زاویه تماس، کشش سطحی و انرژی سطح به همراه نرم‌افزارهای تخصصی آن، ۱۷ شهریور ۱۳۹۷ در دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه تهران رونمایی شد.

در این مراسم که با حضور دکتر برات قبادیان، معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت، دکتر ناصر سلطانی، رئیس پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران، دکتر کارن ابری‌نیا، رئیس دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه، مسئولان صندوق‌های پژوهش و فناوری کشور و جمعی از صنعتگران، استادان دانشگاه و دانشجویان برگزار شد، از آخرین دستاوردهای مرکز تحقیقات نانومهندسی سطح دانشگاه تهران ( SNE ) و شرکت دانش‌بنیان ژیکان (اسپین-آفِ مرکز مذکور) و در صدر آن‌ها نسل سوم دستگاه اندازه‌گیری زاویه تماس، کشش سطحی و انرژی سطح با نام تجاری Jikan CAG-20)) رونمایی شد.

این دستگاه برای اندازه‌گیری زوایای تماس استاتیک و دینامیک، اندازه‌گیری کشش سطحی مایعات مختلف و همچنین اندازه‌گیری انرژی سطح پوشش‌ها و سطوح مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد و در صنایع مختلف از جمله صنایع نفت و گاز، توربوماشین‌ها، نساجی، رنگ و رزین، پوشش‌های خودتمیزشونده و نیز در تمامی مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی مرتبط با این صنایع کاربرد دارد.

نسل جدید دستگاه فوق به‌صورت تمام اتوماتیک بوده و تولید آن با ویژگی‌های مذکور پیش از این تنها در کشورهای آمریکا، آلمان و ژاپن صورت گرفته است.


( ۳ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.