دومین جلسه شورای سیاستگذاری و دومین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان برگزار شد

۲۱ شهریور ۱۳۹۷ | ۰۹:۱۰ کد : ۶۲۲۵ اخبار
تعداد بازدید:۸۵۴
دومین جلسه شورای سیاستگذاری و دومین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان با حضور وزیر ورزش و جوانان و اعضای شورای سیاستگذاری دومین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از بنیاد حامیان دانشگاه، دومین جلسه شورای سیاستگذاری و دومین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان با حضور دکتر مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان و اعضای شورای سیاستگذاری این جشنواره، ۱۳ شهریور ۱۳۹۷، برگزار شد.

در این جلسه مهندس ابراهیم جمیلی، رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان، با اشاره به حضور خیرین بزرگ، بر ضرورت استفاده از تجربیات این بزرگان تاکید کرد و گفت: «از دو سال قبل جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان با مشورت همین بزرگان پایه‌ریزی و سال گذشته اولین دوره برگزار شد».

وی افزود: «در این هم‌اندیشی درصدد هستیم تا از نظریات بزرگان دانشگاه و صنعت به منظور تجاری‌سازی ایده‌های برتر جوانان شرکت‌کننده استفاده کنیم».

موسس بنیاد نیکوکاری جمیلی با تاکید بر تسهیل ارتباط ایده‌پردازان با کسانی که می‌توانند ایده‌های آنها را تجاری‌سازی کنند، افزود: «نقش وزارت ورزش و جوانان بسیار مهم است و این سازمان باید در این عرصه پیش‌قدم باشد».

وی در ادامه از تشکیل تیمی برای حمایت از تجاری‌سازی ایده‌های جوانان خبر داد و افزود: «روش ما مانند کشورهای پیشرفته است و پارک علم و فناوری در این خصوص با ما همکاری لازم را دارد. در واقع کسانی که ایده‌های آنها در این جشنواره مطرح نشده مورد توجه هستند و شاید امسال ایده‌شان دیده نشود، ولی اگر به آنها کمک کنیم در سال‌های آینده ایده‌های بهتری را به ارمغان می‌آورند».

مهندس جمیلی با مرور آمار برگزاری جشنواره اول، گفت: «سال گذشته ۷۵۸ نفر ایده در سایت ثبت نام و از این تعداد ۴۲۱ ایده ثبت شد و ۳۷ ایده برگزیده شدند و به تعداد ۲۰ ایده فرصت ارائه داده شد. بعد از پایان جشنواره این افراد رها نشدند. بهترین تیم داوری برای این جشنواره انتخاب شدند و ما حتی یک مورد هم اعتراض نداشتیم. در این شرایط سخت کشور و با همه مشکلات اقتصادی کشور بحث ایده‌پردازی را ادامه داده‌ایم و سازمان فرابورس هم امسال قول داده است تا در تجاری‌سازی این جشنواره کمک کند».

در ادامه دکتر مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان، عنصر امید و اعتماد را از مهم‌ترین نیازهای امروز کشور دانست و تاکید کرد: «باید با تلاش و تدبیر، تعامل جدی‌تر و با گسترش ارتباط و فراهم‌آوردن زمینه‌های مشارکت مردم، امید و اعتماد را پررنگ، تا کشور را به سمت رشد و توسعه مدیریت کنیم».

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه هر نظام سیاسی در جریان حرکت توسعه خود، تولید ثروت و توزیع عادلانه را به‌عنوان هدف نهایی دنبال می‌کند اظهار داشت: «در قرن گذشته هدف توزیع عادلانه فقر بود که نتیجه‌ای در برنداشت. بنابراین، باید با تولید ناخالص داخلی ثروت به وجود بیاید و با اتخاذ سیاست برای توزیع عادلانه ثروت بین مردم تلاش کنیم.»

دکتر سلطانی‌فر با بیان اینکه برگزاری جشنواره اندیشمندان و دانشمندان حرکتی در راستای ایفای نقش اجتماعی بنگاه‌های بخش خصوصی و اقتصادی است، تاکید کرد: «برگزاری این جشنواره حرکت ارزشمندی است که هم به اعتماد و امید جوانان کمک می کند و هم باعث تولید علم در کشور می‌شود و این روزها بیش از هر زمان دیگری به تولید علم نیازمندیم».

دکتر سلطانی‌فرد همچنین حمایت این وزارتخانه از برگزاری جشنواره اندیشمندان و دانشمندان را اعلام و به مشارکت این وزارتخانه در امر برگزاری جشنواره تاکید کرد.

در ادامه، دکتر محمود کمره‌ای، رئیس دومین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان، عنوان کرد: «این جشنواره به‌صورت کاملاً خیری برگزار خواهد شد و تمامی هزینه‌های اجرایی و برگزاری جشنواره را مهندس ابراهیم جمیلی و بنیاد نیکوکاری جمیلی تأمین خواهند کرد».

در پایان دکتر ساداتی‌نژاد، مدیر عامل بنیاد حامیان دانشگاه تهران، از خدمات مهندس ابراهیم جمیلی در حوزه وقف علم و فناوری و به‌ویژه خدمات ایشان در حوزه وقف در دانشگاه تهران قدردانی کرد.

دومین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان با حمایت بنیاد نیکوکاری جمیلی و با همکاری بنیاد حامیان دانشگاه تهران و پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در راستای حمایت از ایجاد کسب و کارهای فناورانه دانشی و ترویج فرهنگ کارآفرینی و برای تحقق اقتصاد مقاومتی با هدف تبدیل دارایی‌های فکری به ثروت، ۷ آذر ۱۳۹۷ برگزار خواهد شد.


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.