راه‌اندازی سامانه جدید پذیرش دانشجویان غیرایرانی دانشگاه تهران

۱۹ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۳:۴۹ کد : ۶۲۱۷ اخبار
تعداد بازدید:۲۹۶۱
سامانه جدید پذیرش دانشجویان غیرایرانی دانشگاه تهران زیر نظر معاونت بین‌الملل و با همکاری پردیس کیش دانشگاه تهران توسط مرکز فناوری اطلاعات و فضای مجازی دانشگاه تهران راه‌اندازی شد.

‌‌‌‌‌‌‌به گزارش روابط عمومی به نقل از مرکز فناوری اطلاعات و فضای مجازی، این سامانه در راستای توسعه هویت بین‌الملل دانشگاه تهران و فراهم کردن بستر مناسب برای تحصیل دانشجویان غیرایرانی در دانشگاه تهران به‌صورت تماماً انگلیسی جهت سهولت کار این دانشجویان، طراحی و پیاده‌سازی شده است.

این سامانه ( http://admission.ut.ac.ir/en ) طوری طراحی شده است که متقاضیان کلیه مراحل ثبت درخواست، ارسال مدارک را می‌توانند به‌صورت الکترونیکی و غیرحضوری انجام دهند و در هر لحظه از روند پیشرفت درخواست خود آگاهی یابند.

برخی از امکانات این سامانه عبارتند از: ثبت نام در سامانه و تشکیل پروفایل کاربری ( Sign up )؛ امکان ثبت پیش‌نویس ( Draft ) و بازگشت جهت تکمیل درخواست؛ امکان پیگیری مرحله به مرحله هر درخواست ( Tracking )؛ امکان ارسال پست الکترونیکی به کاربر بعد از تغییر هر مرحله؛ امکان درج چندین توصیه‌نامه در فرم ثبت نام و امکان درخواست خوابگاه همزمان با ثبت درخواست پذیرش.

نسخه کنونی این سامانه، ویژه دوره‌های بین‌المللی که با زبان‌های غیرفارسی در دانشگاه ارائه می‌شود، پیاده‌سازی شده است. واحدهای مختلف دانشگاه در صورت ارائه رشته‌های بین‌المللی، می‌‌توانند با ارسال درخواست به معاونت بین‌الملل دانشگاه نسبت به بهره‌مندی از این سامانه اقدام نمایند.


( ۱۸ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.

سیدمحمد ۲۸ دی ۱۳۹۷ | ۰۹:۴۷
اگر دوره دکترا برای دانشجویان غیر ایرانی پژوهش محور و غیر حضوری برگزار گردد برای همه فرصت است.