نشست مشترک استادان دانشکده ادبیات و علوم انسانی با استادان و دانشجویان آسیای میانه برگزار شد

۱۹ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۱:۴۸ کد : ۶۲۱۰ اخبار
تعداد بازدید:۱۰۹۹
نشست مشترک استادان دانشکده ادبیات و علوم انسانی با استادان و دانشجویان آسیای میانه با همکاری سازمان ارتباطات اسلامی در دانشگاه تهران برگزار شد.
نشست مشترک استادان دانشکده ادبیات و علوم انسانی با استادان و دانشجویان آسیای میانه برگزار شد

‌‌‌‌‌‌‌به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از دانشکده ادبیات و علوم انسانی، نشست مشترکی با حضور استادان و دانشجویان رشته زبان و ادبیات فارسی و ایران‌شناسی از کشورهای آسیای میانه و ترکیه و هیأت رئیسه دانشکده ادبیات ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ برگزار شد.

در ابتدای این نشست، دکتر کریمیان، معاون پژوهشی دانشکده، به تشریح توانمندی‌ها و امکانات موجود دانشکده ادبیات و علوم انسانی پرداخت و آمادگی گروه‌های این دانشکده را برای پذیرش دانشجو، اعلام کرد و بر گسترش روابط فرهنگی، پژوهشی و علمی با کشورهای منطقه تأکید کرد.

‌‌‌‌‌‌‌‌

سپس دکتر محمود جعفری‌دهقی، استاد گروه فرهنگ و زبان‌های باستانی در سخنانی با محوریت تمدن کهن ایران، پیوندهای مشترک میان ایران و کشورهای آسیای میانه، قفقاز و ترکیه را مورد بحث و بررسی قرار داد.

گفتنی است در حاشیۀ این نشست مهندس محمدرضا سحاب، مدیر مؤسسه جغرافیایی و کارتوگرافی سحاب، نیز با اشاره به فعالیت‌های انجمن ایران‌شناسی، ابراز امیدواری کرد که با مشارکت بین دانشگاهی، گسترۀ فعالیت‌های این انجمن از مرزهای کنونی فراتر رود.


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.