حضور پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در سی و پنجمین کنفرانس جهانی پارک‌های علم و فناوری و مناطق نوآوری

۱۸ شهریور ۱۳۹۷ | ۰۸:۱۸ کد : ۶۱۹۹ اخبار
تعداد بازدید:۱۱۴۵
پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، در سی‌وپنجمین کنفرانس جهانی پارک‌های علم و فناوری و مناطق نوآوری که با مشارکت ۵۰ کشور جهان برگزار شد، شرکت کرد.

‌‌‌‌‌‌‌به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران به نقل از پارک علم و فناوری، سی‌و‌پنجمین کنفرانس جهانی پارک‌های علم و فناوری و مناطق نوآوری (IASP 2018)توسط شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری؛ استانداری و شهرداری اصفهان از 11 تا 14 شهریور ۱۳۹۷، با حضور رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، برگزار شد.

این کنفرانس که یکی از مهم‌ترین رویدادهای بین‌المللی در حوزه اقتصاد و شرکت‌های دانش‌بنیان محسوب می‌شود، پس از سی‌وچهار دوره، برای نخستین بار به میزبانی جمهوری اسلامی ایران با حضور مسئولان کشوری و حداقل ۵۰۰ شرکت‌کننده از ۵۰ کشور جهان در مهمانسرای عباسی اصفهان برگزار شد.

موضوع این کنفرانس «حرکت به سوی شهرها و جوامع پایدار، پرورش و ترویج اکوسیستم‌های نوآوری» بود. در این رویداد چگونگی بهره‌مندی از ظرفیت نهادهای توسعه فناوری به ویژه پارک‌های علم و فناوری برای رفع مشکلات شهرها و رسیدن به توسعه پایدار بررسی شد.

پارک علم و فناوری دانشگاه تهران همچنین به همراه ۲۱ کشور جهان در نمایشگاه سی و پنجمین کنفرانس جهانی پارک‌ های علم و فناوری و مناطق نوآوری شرکت کرد و به همراه کشورهایی همچون مالزی، ترکیه، فرانسه و دیگر کشورهای داخلی و خارجی به ارائه آخرین تحولات مراکز خود و ارائه تجربیات و دستاوردها و قابلیت‌های نهادهای پشتیبان شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان پرداخت.

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در حاشیه سی‌و‌پنجمین کنفرانس جهانی پارک‌های علم و فناوری و مناطق نوآوری، در جلساتی با روسای پارک‌های ایتالیا، فرانسه، پرتغال، آفریقای جنوبی و ترکیه با هدف همکاری‌های مشترک در شبکه‌سازی بین شرکت‌ها و همکاری مشترک در انتقال تکنولوژی، انکوباسیون بین‌الملل، همکاری مشترک در استارت‌آپ‌ها بحث و تبادل نظر کرد.

در این کنفرانس سه روزه، رئیس و دبیرکل انجمن پارک های علم و فناوری جهان، وزیر علوم افغانستان، سفیرانی از بیش از ۳۰ کشور و کارشناسان پارک های علم و فناوری ۵۰ کشور جهان حضور داشتند.


( ۱ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.