حضور رئیس دانشگاه تهران در اجلاس عالی پژوهش در کازان روسیه

۱۴ شهریور ۱۳۹۷ | ۰۹:۴۵ کد : ۶۱۸۰ اخبار
تعداد بازدید:۱۳۸۸
رئیس دانشگاه تهران در اجلاس عالی پژوهش مؤسسه تایمز هایر اجوکیشن که در کازان روسیه برگزار شد، به عنوان یکی از سخنرانان اصلی حضور یافت.
حضور رئیس دانشگاه تهران در اجلاس عالی پژوهش در کازان روسیه

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران، دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران، ۷ تا ۹ شهریور ۱۳۹۷، به‌دعوت مؤسسه « Times Higher Education » در اجلاس کازان به عنوان یکی از سخنرانان اصلی حضور یافت.

نخستین اجلاس تایمز هایر اجوکیشن با موضوع تعالی تحقیق: اوراسیا در کازان، مرکز جمهوری تاتارستان روسیه فدرال با شعار «اتحاد شرق و غرب در کانون تحقیق و فناوری در جهانی نوپدید» برگزار شد. هدف این اجلاس گردهم آوردن رهبران جهانی برجسته در حوزه‌های مختلف برای تمرکز بر چالش‌های آموزش عالی و شیوه‌های غلبه بر آنها و نیز پیگیری سازوکارهای توسعه پایدار برای دانشگاه‌های برخوردار از جایگاه جهانی عنوان شده است.

بر اساس گزارش های منتشرشده درباره این اجلاس، پانل‌های بحث و گفتگوی این اجلاس که به مسائل مهم دانشگاه‌های پیشگام جهانی اختصاص داشت، از جذابیت خاصی برخوردار بوده و مباحث این پانل‌ها برای توسعه منطقه‌ای و ملی کشورهای شرکت کننده حائز اهمیت راهبردی است.

موضوعاتی مانند آموزش عالی به عنوان پیشبرنده رشد منطقه‌ای، سرمایه‌گذاری در آموزش عالی به عنوان یک اولویت در سیاستگذاری، پژوهش در سطحی جهانی برای ایجاد اثرگذاری جهانی، ابتکارات برجسته علمی در سطح ملی، آینده آموزش پزشکی، مراقبت از آینده با جذب استعدادها و سرمایه از جمله موضوعات مورد بحث در این اجلاس بود.


( ۲ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.