دوره بازآموزی کارشناسان آموزش دانشگاه تهران برگزار شد

۰۵ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۲:۲۵ کد : ۶۱۴۱ اخبار
تعداد بازدید:۲۲۴۷
دوره آموزشی «بازآموزی پذیرش- ثبت نام ورودی‌های ۱۳۹۷ کلیه مقاطع» ۵ شهریور ۱۳۹۷، جهت بازآموزی کارشناسان آموزش دانشگاه تهران برگزار شد.

دکتر محمدعلی شریفی، مدیر کل خدمات آموزشی در گفت‌وگو با روابط عمومی دانشگاه تهران هدف از برگزاری این دوره را بازآموزی کارشناسان آموزش برای ساماندهی و تسهیل در روند ثبت نام نودانشجویان برشمرد و گفت: «در سال قبل نیز این دوره برای کارشناسان آموزش برگزار شده است، اما امسال در قالب آموزش‌های ضمن خدمت کارکنان و برای رؤسا و معاونان آموزشی واحدهای دانشگاه برگزار می‌شود».

وی افزود: «در این دوره قوانین و مقررات آموزشی مرور خواهند شد و تلاشمان بر این است اگر نیاز به بازنگری در فرآیند ثبت نام نودانشجویان است، قبل از اینکه به مرحله اجرا درآیند بتوانیم به یک همفکری مطلوب در این زمینه دست یابیم و یک روند واحد و یکسانی را برای دانشگاه پیاده‌سازی کنیم».

مدیر کل خدمات آموزشی با بیان اینکه این دوره با همکاری مرکز فناوری اطلاعات و فضای مجازی برگزار می‌شود، خاطر نشان کرد: «هدف این است هم از دیدگاه فناوری اطلاعات به این مسئله پرداخته شود، تا در این راستا با هم‌اندیشی به یک تفاهمی دست یابیم و هم اینکه در زمینه مقررات و ضوابط آموزش اگر ابهام و یا سوالی از طرف همکاران وجود دارد مورد بررسی قرار گیرد. هم‌چنین برای تسهیل فرآیند ثبت نام نودانشجویان در صورتیکه تدبیری در معاونت آموزشی اندیشه شده است، در این دوره مستقیم به همکاران آموزشی اطلاع‌رسانی شود».

به گفته دکتر شریفی مطالب و گفتار آموزشی این دوره توسط اداره کل خدمات آموزش و مرکز فناوری اطلاعات و فضای مجازی تهیه و به تأیید مرکز آموزش‌های ضمن خدمت کارکنان رسیده است و بعد از این دوره آزمونی جهت ارزیابی شرکت کنندگان برگزار خواهد شد.

دکتر علی بزرگی، رئیس مرکز آموزش‌های ضمن خدمت دانشگاه تهران نیز خاطر نشان کرد: «با توجه به تغییر و تحولات حوزه معاونت اداری و مالی، مرکز آموزش‌های ضمن خدمت در قالب یک اداره کل، زیر مجموعه معاونت اداری و مالی دانشگاه و با دو مأموریت تعریف شده است».

وی افزود: «یکی از مأموریت‌های این اداره، آموزش در داخل دانشگاه و توانمندسازی کلیه کارکنان است و مأموریت دوم بیرون از دانشگاه و بحث توانمندسازی سازمان‌ها و شرکت‌های خدماتی و صنعتی است. در درون دانشگاه در تلاش هستیم تا یک نظام و فرآیند مشخصی را برای آموزش ضمن خدمت کارمندان در نظر بگیریم».

رئیس مرکز آموزش‌های ضمن خدمت تصریح کرد: «در راستای همکاری با معاونت آموزشی و مرکز فناوری اطلاعات و فضای مجازی سعی ما بر این بود، تا دوره‌های آموزشی را که در واحدها در حال برگزاری است طی یک طرح پودمان به‌صورت هدفمند ساماندهی و در قالب دوره‌های آموزشی ضمن خدمت ارائه شوند».

دکتر بزرگی در ادامه اظهار کرد: «از این دیدگاه هم فرآیند مدیریت آموزش را اعم از نیاز سنجی، تدوین و مستند سازی محتوا، اجرا و اثر بخشی را بتوانیم به نحو مطلوب کنترل کنیم و هم اینکه برای کارمندان منفعت حاصل آید و به‌عنوان دوره‌های آموزشی ضمن خدمت آنها در نظر گرفته شود».

وی با بیان اینکه مدرسین آموزش‌های ضمن خدمت شامل کارکنان دانشگاه تهران هستند، عنوان کرد: «بخشی از استادان دوره‌های ضمن خدمت را اعضای هیأت علمی و کارکنان خبره تشکیل می‌دهند و هم‌چنین در صورت نیاز از دانشجویان تحصیلات تکمیلی بر حسب توانمندی و سابقه آنها استفاده خواهد شد».


( ۳ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.