سخنرانی استاد دانشگاه ساپینزا ایتالیا در مرکز تحقیقات بیوشیمی بیوفیزیک

۰۴ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۳:۳۳ کد : ۶۱۳۵ اخبار
تعداد بازدید:۱۸۹۹
استاد دانشگاه ساپینزا رم ایتالیا ضمن بازدید از مرکز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیک دانشگاه تهران به ایراد سخنرانی پرداخت.
سخنرانی استاد دانشگاه ساپینزا ایتالیا در مرکز تحقیقات بیوشیمی بیوفیزیک

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران به نقل از مرکز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیک، پروفسور لوسیانو ساسو، عضو هیأت علمی دانشگاه ساپینزا رم، ۲۹ مرداد ۱۳۹۷، ضمن بازدید از مرکز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیک دانشگاه، با موضوع «تنظیم و تعدیل داروییِ تنش اکسایشی» سخنرانی کرد.

پروفسور ساسو با اشاره به دستاوردهای تحقیقاتی محققان بین‌المللی و تیم تحقیقاتی خود، به مباحث مهمی در خصوص تنش اکسایشی و وابستگی بیماری‌های مختلف به این عدم تعادل تهاجمی، نقش مصرف متعادل آنتی‌اکسیدانت‌ها در حذف رادیکال‌های آزاد و بهبود تنش یادشده، نقش مهم آنها در تحریک بیان ژن با تأثیر بر فاکتورهای رونویسی و درنهایت نقش پرواکسیدانتی آنها در تحریک تنش اکسایشی و پرهیز جدی از مصرف خودسرانه آنتی‌اکسیدانت‌ها به دلیل مداخله نامطلوب در تولید تنش اکسایشی و شدت بخشیدن بیماری‌ها پرداخت.

پروفسور ساسو، عضو هیأت علمی دانشگاه ساپینزا واقع در رم، نویسنده بیش از ۲۰۰ مقاله پژوهشی در ژورنال‌های معتبر بین‌المللی است. حوزه اصلی تحقیق و پژوهش وی تنش اکسایشی است.

دانشگاه ساپینزا از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین دانشگاه‌های اروپایی است که در سال ۱۳۰۳ میلادی تأسیس شد. این دانشگاه یکی از معتبرترین دانشگاه‌های ایتالیا است و معمولاً رتبه‌های برتر در رتبه‌بندی‌های ملی و جنوب اروپا را دارد.


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.