دوره‌های کهاد دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر، فرصتی برای همه دانشجویان دانشگاه تهران

۱۷ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۶:۴۴ کد : ۶۰۶۵ اخبار اخبار برگزیده
تعداد بازدید:۳۳۴۶
دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران، با ارائه ۱۹ واحد درسی از رشته مهندسی کامپیوتر پیشگام در برگزاری دوره‌های کهاد دانشگاه تهران است.

دکتر رامتین خسروی، معاون آموزشی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر در گفت‌وگو با روابط عمومی دانشگاه تهران با بیان اینکه دوره‌های کهاد در حال حاضر در دنیا مرسوم است، گفت: «بعد از ارائه پیشنهاد اولیه و استقبال معاونت آموزشی دانشگاه، در نهایت طرحی برای همه رشته‌های دانشگاه تهران تحت عنوان کهاد در نظر گرفته شده است».

معاون آموزشی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر با اشاره به رشد روزافزون کاربردهای مهندسی کامپیوتر در زمینه‌های مختلف خاطر نشان کرد: «انگیزه ما برای تشکیل این دوره‌ها در دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر بر این مبنا بود؛ تا دانشجویانی که در سایر رشته‌های مهندسی در حال تحصیل هستند، امکان گذراندن یک دوره کوتاه مدت مبانی علوم و مهندسی کامپیوتر برای آنها فراهم آید، تا بتوانند در حوزه‌های تخصصی خود به نحو مطلوب از آن استفاده کنند».

دکتر خسروی تصریح کرد‌: «کلیت این ایده منحصر به مهندسی کامپیوتر نمی‌شود و در زمینه‌های دیگر از جمله مدیریت، اقتصاد و هنر نیز کاربرد دارد و پتانسیل آن در سایر پردیس‌ها و دانشکده‌های دانشگاه تهران نیز وجود دارد. دانشجویانی که در رشته‌ای تحصیل می‌کنند، می‌توانند پایه‌ها و مهارت‌های یک رشته دیگر را هم البته نه به عمق رشته اصلی اما در حدی که بتوانند در حوزه‌های خود استفاده و یا اینکه علایق خود را در آن پیدا کنند را فرا می‌گیرند».

به گفته وی با توجه به تقاضای بالایی که در جامعه نسبت به رشته کامپیوتر وجود دارد، در حال حاضر دوره کهاد در این دانشکده در رشته مهندسی کامپیوتر ارائه می‌شود.

معاون آموزشی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر در ادامه با عنوان اینکه بیشتر درخواست‌ها از سوی دانشجویان رشته مهندسی است، گفت: «به خاطر نزدیکی دو رشته برق و کامپیوتر تعداد زیادی از متقاضیان این دوره دانشجویان رشته مهندسی برق هستند، البته این امکان برای همه دانشجویان دانشگاه تهران اعم از مهندسی و غیرمهندسی وجود دارد. در سال گذشته حدود ۱۵ نفر در این دوره شرکت کردند و هم‌چنین برای ترم آینده بیش از ۲۰ درخواست به ثبت رسیده است».

دکتر خسروی یادآور شد: «دوره‌های کهاد در دنیا بدین صورت است که متقاضیان، برنامه‌های آموزشی و واحدهایی که در همان رشته وجود دارد را تحصیل می‌کنند و ما هم همین رویه را در پیش داریم. متقاضیان دوره‌های کهاد در کلاس‌هایی که دانشجویان مهندسی کامپیوتر حضور دارند، شرکت می‌کنند و دوره خاصی برای این دانشجویان وجود ندارد».

وی اظهار کرد: «تعداد واحدهایی که دانشجویان متقاضی دوره کهاد باید بگذرانند ۱۹ واحد است که در قالب ۴ درس الزامی و ۲ درس اختیاری این درس‌ها را اخذ می‌کنند و در کنار دانشجویان کامپیوتر و در همان کلاس‌ها شرکت می‌کنند. بدان معنا که کیفیت ارائه این دوره همانند ارائه دروس خود رشته مهندسی کامپیوتر است».

معاون آموزشی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر گفت: «خوشبختانه گامی که درجهت برگزاری این دوره‌ها برداشته شد، با استقبال دانشکده‌های دیگر مواجه شده است و امید داریم گسترش پیدا کند. تا دانشجویان ما بتوانند به آمادگی بیشتری برای پژوهش‌ها و فعالیت‌های بین رشته‌ای دست یابند».

 

اخبار مرتبط با برنامه کهاد

عناوین و لیست دروس دوره‌های «کهاد» دانشگاه تهران اعلام شد

برگزاری دوره‌های «کهاد» مدیریت و کارآفرینی در دانشگاه تهران‌

 


( ۱۰ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.