قهرمانی دانشگاه تهران در چهاردهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور

۰۶ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۵:۲۲ کد : ۶۰۰۳ اخبار اخبار برگزیده
تعداد بازدید:۴۹۹۹
چهاردهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور در دانشگاه شیراز با قهرمانی دانشگاه تهران به پایان رسید
قهرمانی دانشگاه تهران در چهاردهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از معاونت فرهنگی، بزرگ‌ترین رقابت فرهنگی ورزشی دانشجویان دختر کشور، ۴ مرداد ۱۳۹۷ با قهرمانی تیم دانشگاه تهران، در شیراز به کار خود پایان داد.

دبیرکل اجرایی المپیاد و مدیر تربیت بدنی دانشگاه شیراز، در مراسم اختتامیه این رقابت‌ها گفت: تیم دانشگاه تهران با ۹ مدال طلا، ۳ نقره و ۱۴ برنز، ۹ مقام چهارمی، ۹ مقام پنجمی و ۸ مقام ششمی، صدرنشین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دختر کشور شد و دانشگاه شیراز در میزبانی سنگ تمام گذاشت و به جایگاه ششم اکتفا کرد.
دکتر فرهاد دریانوش، افزود: بزرگ‌ترین رویداد فرهنگی ورزشی دانشجویان دختر کشور پس از ۸ روز رقابت حدود دو هزار دانشجوی دختر، در ۱۱ رشته ورزشی شامل تکواندو، والیبال، هندبال، بسکتبال، بدمینتون، تنیس روی میز، شطرنج، کاراته، شنا، دو و میدانی و تیراندازی در دانشگاه شیراز به پایان رسید.
دبیرکل اجرایی المپیاد، ادامه داد: ورزشکاران حاضر در این المپیاد، نماینده ۹۷ دانشگاه کشور بودند که در پایان المپیاد، نمایندگان دانشگاه تهران، با کسب بیشترین مدال و امتیاز در ۱۱ رشته با ۸۲ ورزشکار و ۲۸ مربی و سرپرست، عنوانبرترین تیم را به خود اختصاص دادند.
وی افزود: پس از دانشگاه تهران، دانشگاه فردوسی مشهد در جایگاه دوم ایستاد، دانشگاه شهید بهشتی سوم شد، دانشگاه فنی حرفه‌ای خراسان رضوی به مقام چهارم رسید و دانشگاه الزهرا جایگاه پنجم را از آن خود کرد.
دبیرکل اجرایی المپیاد، گفت: دانشگاه شیراز که بنا به اظهار میهمانان، میزبانی شایسته‌ای از دختران ورزشکار ایران انجام داد، با ۱۱۲ دانشجوی دختر در این المپیاد حضور یافت و به عنوان ششم این رقابت‌ها بسنده کرد.
گفتنی است، دانشگاه شیراز از ۱۰ تا ۱۹ مرداد سال جاری نیز میزبان پسران دانشجوی کشور برای برگزاری المپیاد فرهنگی ورزشی پسران خواهد بود.

جدیدترین اخبار و اطلاعیه‌های دانشگاه تهران را در پیام‌رسان «ایتا» به نشانی UTPRNEWS@ دریافت نمایید.


( ۳ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.