دیدار سفیر اسپانیا با رئیس دانشکده مطالعات جهان

۲۵ تیر ۱۳۹۷ | ۱۳:۲۹ کد : ۵۹۷۲ اخبار
تعداد بازدید:۱۱۲۱
آقای ادوارد لوپس بوسکتس، سفیر اسپانیا در ایران، سه‌شنبه ۱۹ تیر۱۳۹۷، با دکتر سید سعیدرضا عاملی، رئیس دانشکده مطالعات جهان، دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران به نقل از دانشکده مطالعات جهان، در این نشست که با حضور دکتر مریم حق‌روستا، مدیر رشته مطالعات آمریکای لاتین دانشکده، برگزار شد، راه‌های همکاری بیشتر علمی و فرهنگی با دانشگاه‌های اسپانیا، از جمله دانشگاه بارسلونا، سانتیاگو، مادرید، والنسیا و سویل بررسی شد.

در آغاز نشست، دکتر عاملی با اشاره به نزدیکی فرهنگی ایران و اسپانیا افزود: «در میان دانشجویان خارجی در کشورهای مختلف، دانشجویان ایرانی و اسپانیایی مراودات خوبی با هم دارند».

در ادامه نشست، پنج محور همکاری مطرح شد. نخست، تأسیس رشته کارشناسی‌ارشد مطالعات اسپانیا؛ دوم، تأسیس رشته مطالعات جهان در مقطع کارشناسی به‌صورت مشترک با یکی از دانشگاه‌های اسپانیا؛ سوم، تبادل دانشجو، به‌خصوص معرفی دانشجو در رشته مطالعات ایران دانشکده؛ چهارم، برگزاری کنفرانس و هفته فرهنگی اسپانیا در دانشکده مطالعات جهان؛ و پنجم غنی‌سازی کتابخانه دیجیتالی دانشکده با کتاب‌های اسپانیایی.

رئیس دانشکده مطالعات جهان با معرفی رشته مطالعات آمریکای لاتین در این دانشکده و تسلط دانشجویان و استادان این رشته به زبان اسپانیایی، هدف از این پنج محور را رفع خلأ دانش و اطلاعات میان کشورها و رفع پندارهای غلط از ایران و معرفی چهره حقیقی ایران در مجامع جهانی عنوان کرد.

سفیر اسپانیا ضمن استقبال از موارد مطرح‌شده، و بیان این مطلب که در اسپانیا بیش از ۵ میلیون مسلمان زندگی می‌کنند، بر اجرایی‌شدن محورهای پنج‌گانه مطرح تأکید کرد.

جدیدترین اخبار و اطلاعیه‌های دانشگاه تهران را در پیام‌رسان «ایتا» به نشانی UTPRNEWS@ دریافت نمایید.


( ۱ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.