رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران:

پار‌ک‌های علم و فناوری به ایده‌پردازان کمک می‌کنند تا ایده را به بازار برسانند

۲۵ تیر ۱۳۹۷ | ۱۳:۱۳ کد : ۵۹۷۰ اخبار
تعداد بازدید:۸۳۷
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران گفت: «پار‌ک‌های علم و فناوری به ایده‌پردازان کمک می‌کنند تا ایده را به بازار برسانند».
پار‌ک‌های علم و فناوری به ایده‌پردازان کمک می‌کنند تا ایده را به بازار برسانند

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از پارک علم و فناوری، دکتر عباس زارعی هنزکی، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، در مراسم افتتاحیه نخستین جشنواره ایده‌های ارزش‌آفرین معدن و صنایع معدنی، گفت: «پارک‌های علم و فناوری بر اساس زنجیره ارزشی به ایده‌پردازان کمک می‌کنند تا ایده را به بازار برسانند».

وی با اشاره به این موضوع ادامه داد: «باید به ایده‌پردازهای بخش معدن و صنایع معدنی توجه کنیم و به جای حل مشکلات با راه‌حل‌های موجود در دنیا، ایده‌پردازها را به سمت اقتصاد دیجیتال هدایت کنیم تا ایده‌ها راحت‌تر تجاری‌سازی شده و بتوانیم آنها را در سطح جهان تجاری‌سازی کنیم».

رئیس پارک علم و فناوری تاکید کرد: «امروز دانشگاه‌های نسل سوم طوری برنامه‌ریزی شده‌ا‌‌ند که در مسیر کسب و کار و تبدیل آن به ثروت حرکت کنند و دانشگاه تهران هم با برنامه‌ریزی‌های انجام شده توانسته است در این مسیر گام بردارد تا بتواند دانش دانشجویان را به ثروت تبدیل کند».

وی با بیان اینکه پارک‌های علم و فناوری در کشور ایران ارتباط دهنده دولت، دانشگاه و صنعت هستند، خاطرنشان کرد: «این پارک‌ها در مسیر اقتصاد دانش‌بنیان هستند و در اقتصاد دانش‌بنیان، تولید ملی و کاهش وابستگی اقتصادی به نفت دنبال می‌شود».

دکتر زارعی هنزکی با اشاره به اینکه ایده در دانشگاه کارآفرین تبدیل به ثروت، درآمد و تولید ناخالص داخلی می‌شود تاکید کرد: «مراکز رشد و پارک علم و فناوری از ارکان مهم دانشگاه‌های کارآفرین هستند و بر این اساس تصمیماتی اتخاذ شده و آن هم پارک علم و فناوری است که می‌تواند در مسیر صنعت و توسعه کشور حرکت کند».

نخستین جشنواره ایده‌های ارزش‌آفرین معدن و صنایع معدنی با شش محور در روزهای ۲۳ و ۲۴ تیرماه برگزار شد.

جدیدترین اخبار و اطلاعیه‌های دانشگاه تهران را در پیام‌رسان «ایتا» به نشانی UTPRNEWS@ دریافت نمایید.


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.