ارائه و بررسی تحقیق پژوهشگر فیلیپینی در دانشکده الهیات و معارف اسلامی

۱۳ تیر ۱۳۹۷ | ۰۹:۳۳ کد : ۵۹۲۴ اخبار
تعداد بازدید:۶۹۳
دکتر یای بادو، محقق فیلیپینی و عضو هیات علمی دانشگاه سنتو توماس و دبیرخانه کنفرانس اسقف‌های آسیا، جهت بررسی تحقیق خود درباره مبانی عقلانیت در مکتب تشیع در دانشکده الهیات و معارف اسلامی به بحث و تبادل نظر پرداخت.
ارائه و بررسی تحقیق پژوهشگر فیلیپینی در دانشکده الهیات و معارف اسلامی

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران به نقل از دانشکده الهیات و معارف اسلامی، دکتر یای بادو با توجه به طرح مسئله اسلام در فیلیپین و چالش‌های اخیر جمعیت ۸۲ درصدی مسیحیان کاتولیک با مسلمانان ۷ درصدی کشور فیلیپین تحقیقی را دردست دارد تا مبانی عقلانیت را در مکتب تشیع بررسی کند.

این نشست تخصصی با عضو هیات علمی دانشگاه سنتو توماس با حضور دکتر علی بیات، دانشیار گروه تاریخ و تمدن اسلامی؛ دکتر توکلی نظری، دانشیار گروه فقه؛ دکتر محمود واعظی، استادیار گروه علوم قرآن و حدیث و دکتر اخضریان کاشانی، استادیار مرکز مطالعات عالی انقلاب اسلامی، برگزار شد.

این محقق برای انجام گفت‌و‌گوهای حضوری به ویژه در دانشکده الهیات و معارف اسلامی راهی ایران شده است تا به منابع اصلی موضوع تحقیق خود دست یابد. فقدان دستیابی به شناسایی مکتب تشیع و اینکه تنها منابع معرفی اسلام در فیلپین استادان و فارغ‌التحصیلان سعودی و مصر و لیبی هستند، برای محققان اسلامی در سایر کشورها مشکل منابع ایجاد کرده است.

استادان پس از استماع مسئله تحقیق دکتر یای بادو، به اعلام نظر تخصصی خود به منظور تبیین موضوع و راهکارهای تعمیق تحقیق، به مشاوره علمی این تحقیق پرداختند.

همچنین در ادامه، این استاد فیلیپینی با منابع کتابخانه دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه تهران آشنا شد.

جدیدترین اخبار و اطلاعیه‌های دانشگاه تهران را در پیام‌رسان «ایتا» به نشانی UTPRNEWS@ دریافت نمایید.


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.