ثبت چهارگونه ماهی جدید توسط دانشیار گروه شیلات دانشگاه تهران

۰۶ تیر ۱۳۹۷ | ۱۳:۰۳ کد : ۵۸۸۳ اخبار
تعداد بازدید:۹۴۸
دانشیار گروه شیلات پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران موفق به توصیف و ثبت جهانی چهار گونه ماهی جدید شد.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران به نقل از پردیس کشاورزی و منابع طبیعی، این پروژه توسط دکتر سهیل ایگدری، دانشیار گروه شیلات پردیس کشاورزی و منابع طبیعی، با همکاری استادان دانشگاه حاجی بکتاش ولی - نویشهر ترکیه در قالب پروژه Project-based Mevlana Exchange Program (MEV-2016-076) به منظور مطالعه ماهیان حوضه‌های آبریز مشترک انجام شد.

پژوهشگران این پروژه تاکنون موفق به توصیف و ثبت جهانی چهار گونه ماهی جدید شامل رفتگر ماهی چیچکی ( Oxynoemacheilusciceki)، رفتگرماهی السا (Oxynoemacheiluselsae)، لوچ احمدی ( Seminemacheilus ahmeti) و ماهی نازک اسماعیلی (Chondrostoma esmaeilii) از آب‌های داخلی ایران و ترکیه شده‌اند.

اعضای دیگر این تیم پریا جلیلی، دانشجوی دکتری گروه شیلات دانشگاه تهران؛ پروفسور اردوغان چیچک و دکتر سویل سونگر از دانشگاه حاجی بکتاش ولی ترکیه، بودند.

در حال حاضر نمونه‌های تایپ گونه‌های توصیف شده در موزه ماهی‌شناسی گروه شیلات دانشگاه تهران نگهداری می‌شوند و امکان بازدید محققان از این مجموعه تحقیقاتی فراهم است.

جدیدترین اخبار و اطلاعیه‌های دانشگاه تهران را در پیام‌رسان «ایتا» به نشانی UTPRNEWS@ دریافت نمایید.


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.