برگزاری نمایشگاه عکس ایران در آغاز قرن بیستم در کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران

۰۲ تیر ۱۳۹۷ | ۱۳:۴۳ کد : ۵۸۵۲ اخبار
تعداد بازدید:۸۶۶
نمایشگاهی با عنوان «عکس ایران در آغاز قرن بیستم» توسط کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران و با همکاری کتابخانه ملی را برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، مجموعه عکس‌های جمع‌آوری شده توسط لامبرت مولیتور، مستشار بلژیکی دوره قاجار و از بنیانگذاران گمرک در ایران، با همکاری کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران و کتابخانه ملی در قالب یک نمایشگاه در سرسرای طبقه اول کتابخانه مرکزی برای دانشجویان و مراجعان فرهیخته دانشگاه تهران به نمایش گذاشته می‌شود.

کتابخانه ملی ایران چندی پیش مجموعه عکس ایران در آغاز قرن بیستم را شناسایی کرد و پس از ارتباط با بستگان این مستشار، عکس‌ها و اسناد اسکن شد و در قالب نمایشگاهی در کتابخانه ملی در معرض دید عموم قرار گرفت.

لامبرت مولیتور، مستشار بلژیکی دوره قاجار و از بنیانگذاران گمرک در ایران است. وی در مدت زمان حضور خود در ایران خدمات قابل توجهی در حوزه پست و تلگراف ارائه کرد و مدتی را به عنوان مدیر گمرک کرمانشاه، بوشهر، زاهدان و زابل به فعالیت پرداخت. وی در مدت حضور خود در ایران مجموعه‌ای از تصاویر و اسناد را گردآوری کرده که در نوع خود منحصر به فرد است.

این نمایشگاه در روزهای شنبه تا چهارشنبه تا ۲۰ تیر ۱۳۹۷ از ساعت ۸ تا ۱۶ در کتابخانه مرکزی پذیرای علاقه‌مندان خواهد بود.

جدیدترین اخبار و اطلاعیه‌های دانشگاه تهران را در پیام‌رسان «ایتا» به نشانی UTPRNEWS@ دریافت نمایید.


( ۲ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.