بنیاد حامیان پردیس البرز تاسیس می‌شود

۰۲ تیر ۱۳۹۷ | ۱۳:۱۹ کد : ۵۸۵۱ اخبار
تعداد بازدید:۱۶۱۷
نشست صمیمی مسئولان پردیس البرز با دانش‌آموختگان این پردیس به منظور تشکیل بنیاد حامیان و کانون فارغ‌التحصیلان پردیس البرز، ۲۹ خرداد ۱۳۹۷، برگزار شد.
بنیاد حامیان پردیس البرز تاسیس می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران به نقل از پردیس البرز، دکتر نوربخش در این نشست با تاکید بر تأسیس بنیاد حامیان گفت: «تاسیس بنیاد حامیان پردیس البرز از مسائل مهم این پردیس است که باید به آن پرداخته شود».

وی افزود: «هدف از تاسیس چنین بنیادی این است که خیرین، واقفین و کسانی که می‌توانند به‌صورت مادی، معنوی و فکری به پردیس و دانشگاه کمک کنند را گرد هم آورد و از دانشجویان صاحب ایده و یا طرح‌ها و پروژه‌های بزرگ تحقیقاتی حمایت کند».

وی ضمن ابراز امیدواری از شکل‌گیری کانون گفت: «امیدواریم کانون تشکیل شود و محملی باشد برای ارتباط بیشتر شما عزیزان با پردیس البرز. از طرفی ارتباط دانشگاه با صنعت موضوع مهمی است که کانون می‌تواند حلقه اتصال بین این دو باشد».

دکتر نوربخش، همچنین گزارشی از پردیس ارائه کرد و گفت: «پردیس البرز دانشگاهی است با قدمت حدود هفت سال که فعلاً تا رسیدن به استانداردهای دانشگاه‌های تراز اول فاصله دارد. با توجه به اینکه پردیس البرز از بدنه دانشگاه تهران است، امیدواریم بتواند به مرور از جهت آموزشی و پژوهشی استانداردهای بالاتری را کسب کند».

وی با اشاره به اینکه یک دانشگاه پس از طی مدت زمان حداقل ۲۵ سال شکل می‌گیرد، افزود: «به‌هرحال پردیس البرز گام‌های خوبی را پشت سر گذاشته است و در حال حاضر، دارای ۲ هزار و ۴۰۰ دانشجو است که در بیش از ۷۰ رشته در مقاطع تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل هستند».

رئیس پردیس البرز تاکید کرد: «انتقال پردیس البرز از کرج به تهران، باعث حضور دانشجویان پردیس البرز در کنار سایر دانشجویان دانشگاه تهران و در نتیجه باعث ارتقای کیفیت آموزش و پژوهش و در نتیجه رضایت دانشجویان پردیس شده است».

رئیس پردیس البرز با اشاره به اینکه در دنیا، دانشگاه‌ها بر اساس شاخص‌های مختلف رتبه‌بندی می‌شوند، این شاخص‌ها را تعداد استادان، تعداد مقالات، رشته‌ها و تعداد فارغ‌التحصیلان و میزان تاثیر آنها در جامعه برشمرد.

وی تاکید کرد که طبق بررسی‌های صورت گرفته، پردیس البرز در این زمینه از پتانسیل بالایی برخوردار است. تعداد بسیاری از فارغ‌التحصیلان پردیس از مدیران شرکت‌های خصوصی، دولتی، تجاری و صنعتی هستند که می‌توانند کمک بسیاری به جامعه دانشگاهی برسانند».

وی در ادامه با اشاره به اینکه ما به دانشجویان و فارغ‌التحصیلان پردیس البرز به عنوان سرمایه‌های دانشگاه تهران نگاه می‌کنیم، بحث کانون فارغ‌التحصیلان را موضوعی دانست که خیلی از دانشگاه‌ها به‌منظور ارتباط مستمر فارغ‌التحصیلان با دانشگاه در دنیا دارند. این کانون باعث می‌شود تا هم دانشگاه از پتانسیل فارغ‌التحصیلان استفاده نماید و هم آنها از پتانسیل دانشگاه. ضمناً باعث می‌شود تا فارغ‌التحصیلان بتوانند شبکه‌ای برای ارتباط بیشتر با یکدیگر در اختیار داشته باشند».

در نشست دانش‌آموختگان پردیس البرز با مسئولین این پردیس که با حضور جمعی از مسئولان بنیاد حامیان دانشگاه و دانش‌آموختگان برگزار شد، دکتر ناصر غلامی، قائم مقام بنیاد حامیان دانشگاه، نیز گزارشی از فعالیت‌های بنیاد حامیان دانشگاه ارائه کرد و گفت: «بنیاد حامیان دانشگاه از سال ۱۳۹۳ فعالیت خود را آغاز و در سال ۱۳۹۶ موفق به دریافت مجوز فعالیت از وزارت کشور شد. در طی این سه سال کانون توانسته است حدود ۲۰ میلیارد تومان کمک‌های مردمی جمع‌آوری نماید که از این مقدار حدود ۶ میلیارد تومان در قالب بورسیه به دانشجویان برتر اعطا شده است و مابقی به امر ساختمان‌سازی و تجهیز مراکز تحقیقاتی دانشگاه اختصاص یافته است».

در ادامه، وی با اشاره به دانشگاه‌هایی مانند هاروارد، استنفورد و... که نسبت به جذب کمک از منابع مختلف اقدام می‌کنند، افزود: «جذب کمک‌های مردمی باعث می‌شود تا دانشگاه بتواند در مسیر دانش گام‌های موثرتری بردارد، از جمله جذب نخبگان که خود باعث ثروت‌آفرینی است».

دکتر غلامی پس از اشاره به پتانسیل‌های پردیس البرز، یکی از این پتانسیل‌ها را شاغل بودن دانشجویان این پردیس دانست که می‌توانند شرایط ارتباط پردیس البرز با صنعت را فراهم آورند».

در انتها وی اظهار امیدواری کرد تا با کمک فارغ‌التحصیلان پردیس البرز به‌منظور ایجاد کانون فارغ‌التحصیلان پردیس البرز و فعالیت‌هایی که کانون در آینده انجام خواهد داد، فصل نوینی در دانشگاه تهران و آموزش عالی کشور آغاز شود.

در ادامه مراسم، چند تن از فارغ‌التحصیلان، نظرات خود را مطرح کردند.

در پایان مراسم از دانشجویان قهرمان ورزشی پردیس در رشته‌های مختلف تقدیر به عمل آمد. در ادامه لیست دانشجویان به تفکیک رشته‌های ورزشی اعلام می‌گردد:

نام و نام خانوادگی

مقطع تحصیلی

رشته ورزشی

مدال

مائده یاری

دکتری

شنا

۲ طلا، ۱ نقره و ۱ برنز

سیما محمدخان بیگی

کارشناسی ارشد

تنیس روی میز

۱ طلا و۱ نقره

الهام حسینی

دکتری

هندبال

طلا

فرشاد دادفر

دکتری

شنا

۲ طلا، ۲ نقره و ۱ برنز

احمد پوراوند

دکتری

جودو

طلا

علی نهاوندی

کارشناسی ارشد

کشتی آزاد

طلا

محمد سیستانی

کارشناسی ارشد

بسکتبال

طلا

علی ذاکریان

دکتری

آلتیمیت فریزبی

طلا

 

جدیدترین اخبار و اطلاعیه‌های دانشگاه تهران را در پیام‌رسان «ایتا» به نشانی UTPRNEWS@ دریافت نمایید.


( ۱ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.