برگزاری جلسه شورای صنفی دانشجویان دانشگاه تهران با هیأت رئیسه

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۴:۱۶ کد : ۵۷۱۴ اخبار
تعداد بازدید:۱۷۰۸
جلسه شورای صنفی دانشجویان با هیأت رئیسه دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، در جلسه شورای صنفی دانشجویان که ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ با حضور دکتر نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران، دکتر سیدحسین حسینی، معاون آموزشی دانشگاه، دکتر مجید سرسنگی، معاون فرهنگی و دکتر حسن به نژاد، معاون دانشجویی دانشگاه و جمعی از دبیران و اعضای شورای صنفی دانشجویان برگزار شد، مسائل و مشکلات صنفی دانشجویان توسط دبیران شورا مطرح شد.

ازجمله موضوعاتی که توسط نمایندگان شورای صنفی پردیس‌ها و دانشکده‌های مختلف مطرح شد می‌توان به سنوات مجاز تحصیلی، مشکلات ایاب و ذهاب دانشجویان، مشکلات خوابگاه‌ها، عدم شفافیت مالی فعالیت‌هایی که در دانشگاه انجام می‌گیرد، وجود فضای امنیتی در برخی دانشکده‌ها، عدم توجه به مطالبات دانشجویان، درخواست توجه بیشتر به وضعیت سلامت دانشجویان خوابگاه‌ها و... اشاره کرد.

در این نشست رئیس دانشگاه تهران در سخنانی ضمن قدردانی از حضور اعضای شورای صنفی گفت: «قبول داریم که مطالبات بسیاری هست و طبعاً به تمامی هم برآورده نمی‌شود. ولی کوشش می‌کنیم که دانشگاه را به شکل بهتری اداره کنیم و این جزو فعالیت‌های اصلی‌مان است».

دکتر نیلی با تاکید بر وجود اعتماد دوطرفه بین دانشجویان و مسئولان گفت: «همینکه دورهم جمع شده‌ایم و به درخواست‌ها و مطالبات شما گوش می‌دهیم نشانه همدلی است و اینجا دیوار بی‌اعتمادی دیگر معنی ندارد، شما دانشجویان را همراه و همگام دانشگاه می‌دانیم و همواره از نظرات و پیشنهادات شما استفاده می‌کنیم».

رئیس دانشگاه تهران مسئولیت شورای صنفی را مهم شمرد و گفت: «دانشگاه نیازهای شمار را در نظر می‌گیرد و مطالبات شما توسط معاونت دانشجویی قابل حل است».

دکتر حسن به‌نژاد، رئیس سازمان خدمات دانشجویی در سخنانی ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان و تشکر از شورای صنفی مرکزی برای برگزاری انتخابات شوراهای صنفی واحدها، گفت: «با توجه به محدودیت زمانی که داشتیم و تداخل برخی برنامه‌ها با کمی تأخیر، پنجم خرداد ۱۳۹۷ انتخابات ۱۰ واحد دانشگاه را پیش رو داریم و بقیه واحدها نیز در دستور کار قرار می‌گیرد».

وی اظهار داشت که برنامه‌ها با تلاش و همکاری اعضای شورای صنفی تاکنون به خوبی پیش رفته و امیدواریم در آینده نزدیک یک شورای صنفی کارآمد داشته باشیم».

دکتر سید حسین حسینی، معاون آموزشی دانشگاه در پاسخ به موضوع سنوات گفت: «مطابق با آئین‌نامه ۸ نیم سال داریم و برای دروسی که رد می‌شود باید شهریه اخذ می‌شد که در جلسه هیأت امنا این مورد را حذف کردیم، برای سنوات ۸ نیم سال اعلام شد که ما اینگونه پیشنهاد دادیم که نیم‌سال نهم معاف از شهریه اعلام شود. برای دوره‌هایی که ۹ نیم‌ساله تعریف شده نیم‌سال دهم معاف از شهریه خواهد بود».

وی با اشاره به مصوبه هیأت امنای دانشگاه تهران گفت: «در خصوص سنوات دانشجویان دوره کارشناسی ارشد نیم سال پنجم و در مقطع دکترا نیم‌سال دهم معاف از شهریه هستند. نیم‌سال ششم در ارشد با پرداخت شهریه است ولی نیاز به طرح در کمیسیون موارد خاص نیست».

دکتر حسینی با اشاره به موضوع نظام وظیفه گفت: «در مورد وضعیت سربازی دانشجویان در بسیاری از موارد به شرط اخذ مجوز از نظام وظیفه اجازه ادامه تحصیل به دانشجو داده می‌شود».

معاون آموزشی دانشگاه در پاسخ به اعتراض یکی از نمایندگان در خصوص برگزاری کلاس‌های آزاد در پردیس‌ها گفت: «در برخی از پردیس‌ها مانند پردیس هنرهای زیبا کلاس‌های آموزشی آزاد برگزار می‌شود که در مقررات آمده است که برگزاری این دوره‌ها به‌هیچ وجه نباید اختلالی در برنامه‌های اصلی دانشجویان ایجاد کند و اگر غیر از این باشد این مسئله از سوی مسئولان پیگیری خواهد شد».


( ۲ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.