کتاب استاد دانشگاه تهران، اثر برتر آکسفورد در حوزه ماشین‌ها و موتورهای الکتریکی

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۰۸:۲۷ کد : ۵۶۹۷ اخبار
تعداد بازدید:۱۴۰۷
کتاب دکتر صادق واعظ‌زاده، استاد دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران، رتبه اول کتاب‌های جدید در حوزه ماشین‌ها و موتورهای الکتریکی را کسب کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، کتاب «کنترل موتورهای سنکرون آهنربای دائمی»، تالیف دکتر صادق واعظ‌زاده به رتبه اول کتاب‌های جدید در حوزه ماشین‌ها و موتورهای الکتریکی دست یافت.

این کتاب به‌عنوان یک کتاب پژوهشی و درسی در ۷ فصل و ۳۶۸ صفحه از سوی انتشارات دانشگاه آکسفورد منتشر شده است.

بر طبق گزارش سایت آمازون که کتاب‌های منتشر شده را با توجه به استقبال مخاطبان در حوزه‌های مختلف رتبه‌بندی و معرفی می‌کند، کتاب یاد شده دو ماه پس از انتشار در حوزه ماشین‌ها و موتورهای الکتریکی در رتبه اول قرار گرفت.

موتورهای سنکرون آهنربای دائمی به لحاظ بازده زیادتر، حجم و وزن کمتر و عملکرد بهتر، سریع الرشدترین بازار ماشین‌های الکتریکی را در دنیا دارا هستند. کاربردهای آن‌ها در اتوماسیون صنعتی و رباتیک، خودروهای برقی و هیبریدی، پهبادها، لوازم‌خانگی و غیره به شدت رو به توسعه است. روش‌های متنوع کنترل موتورهای یادشده و تخمین سرعت و موقعیت و پارامترهای آنها در این کتاب به‌طور جامع و عمیق ارائه شده است.

این کتاب حاصل دو دهه تحقیق و مطالعه در دانشگاه تهران است و اصول و روش‌های مدل‌سازی و کنترل موتورهای مزبور را تشریح می‌کند. همچنین تخمین سرعت و پارامترهای موتور را مورد بررسی قرار می‌دهد.

تألیف کتاب حدود چهار سال به طول انجامیده و با توجه به جنبه‌های نظری و عملی، دانشجویان تحصیلات تکمیلی، پژوهشگران و طراحان صنعتی را مخاطب خود ساخته است.


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.