دهمین همایش تجلیل از دانشجویان نمونه و ممتاز شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران برگزار شد

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۸:۲۳ کد : ۵۶۹۶ اخبار
تعداد بازدید:۷۵۰
دهمین همایش تجلیل از دانشجویان نمونه و ممتاز شاهد و ایثارگر با حضور رئیس دانشگاه تهران در باشگاه دانشجویان برگزار شد.
دهمین همایش تجلیل از دانشجویان نمونه و ممتاز شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از اداره کل امور شاهد و ایثارگر، دهمین همایش تجلیل از دانشجویان نمونه و ممتاز شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران (گرامیداشت فتح خرمشهر)، دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ در باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران برگزار شد.

در این مراسم که دکتر مجید سرسنگی، معاون فرهنگی دانشگاه تهران، مهندس فداحسین محمدی، مدیرکل امور شاهد و ایثارگر وزارت علوم، دکتر محمدعلی فقیه، مدیر کل آموزش عالی بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز حضور داشتند، دکتر رحمت اله اللهیاری، مدیر کل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران طی سخنانی گفت: دانشگاه تهران مفتخر است که میزبان حدود پنج هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر است. در مسیر اهداف دانشگاه تهران، رویکرد اداره کل شاهد و ایثارگر و مجموعه سیستم آموزشی دانشگاه تهران، تقدیر از برگزیدگان علمی و آموزشی است.

وی افزود: دانشجویان شاهد و ایثارگر تحت پوشش دانشگاه تهران ۳۹۴۱ نفر، کارکنان شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران ۶۴۲ نفر و اعضای هیات علمی شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران ۱۹۳ نفر هستند.

مدیرکل شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران با تشریح جمعیت دانشجویان تحت پوشش در مقاطع مختلف تحصیلی و نوع ایثارگری، اظهار کرد: با احتساب ورودی‌های پنج درصدی امسال، ما میزبان حدود پنج هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر در دانشگاه تهران هستیم.

دکتر اللهیاری در ادامه، تصریح کرد: معمولاً سالی دو بار این ستاد تشکیل جلسه می‌دهد و درباره سیاست‌های کلی دانشگاه تهران در حوزه شاهد و ایثارگر تصمیم‌گیری می‌شود.

وی تاکید کرد: همایش تجلیل از دانشجویان نمونه و ممتاز شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران هر ساله مقارن با سالروز فتح خرمشهر، حماسه دلیرمردان عرصه جهاد و شهادت، برگزار می‌شده که امسال دهمین دوره این رویداد با توجه به تقارن با ماه مبارک رمضان، زودتر برگزار شد.

مدیرکل شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران با اشاره به روند انتخاب دانشجویان ممتاز و نمونه شاهد و ایثارگر، گفت: از میان ۴۴ دانشجوی حائز شرایط، ۲ دانشجوی نمونه، ۷ دانشجوی ممتاز و ۳۵ دانشجوی شاهد و ایثارگر نیز به عنوان شایسته تقدیر، مورد تجلیل قرار می‌گیرند.

وی در پایان، افزود: تلاش ما تقدیر از دانشجویان نمونه و ممتاز است و برنامه‌های بسیار خوبی در دست اجراست که امیدواریم بتوانیم با حمایت همه مسئولان امر، سطح علمی دانشجویان شاهد و ایثارگر را ارتقا دهیم و از افت تحصیلی آنها پیشگیری کنیم. امروز افتخار می‌کنیم که بسیاری از دانشجویان نمونه و ممتاز در سطح دانشگاه تهران از دانشجویان شاهد و ایثارگر هستند.

در ادامه این مراسم، دکتر محمدعلی فقیه، مدیر کل آموزش عالی بنیاد شهید و امور ایثارگران، با ذکر خاطراتی از حماسه دفاع مقدس، گفت: پدران عزیزانی که قرار است از آنها تقدیر شود در زمان فتح خرمشهر حماسه آفریدند و کشور ما را نجات دادند و نماد پیروزی حق علیه باطل را در خرمشهر آفریدند.

وی افزود: امروز ما در خدمت فرزندان همان ایثارگران، به عنوان ایثارگرانی که در جبهه‌های دیگری حماسه‌آفرینی می‌کنند، هستیم. کسانی که پا جای پای همان پدران گذاشته‌اند و مسیر ایثار را این بار در صحنه‌های علمی ادامه داده‌اند.

در ادامه این مراسم، با حضور رئیس و معاون فرهنگی دانشگاه تهران و دیگر مسئولان حاضر، از فائزه نوری خاکی، اکرم نوری کمری، محمدصادق فراهانی، عباس درودی‌نیا، سجاد موقر سراجی، هادی افسانه، مریم قهرودی، مهسا نوری و شهناز اسدی‌نیا به عنوان دانشجویان نمونه و ممتاز و همچنین ۳۵ دانشجوی شاهد و ایثارگر شایسته تقدیر، تجلیل شد.


( ۲ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.