فراخوان برگزاری نخستین کنگره بین‌المللی ایران‌شناسان اوراسیا در شهر سن‌ پطرزبورگ

۲۸ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۰:۰۹ کد : ۵۴۳۶ اطلاعیه‌ها و فراخوان‌‌ها
تعداد بازدید:۲۴۶۵
نخستین کنگره بین‌المللی ایران‌شناسان اوراسیا، ۲۲ و ۲۳ شهریور ۱۳۹۷ در شهر سن پطرزبورگ، روسیه برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از معاونت بین‌الملل، انجمن اوراسیایی ایران‌شناسان با حمایت رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه و همکاری انستیتو نسخ خطی شرقی فرهنگستان علوم روسیه و موزه ارمیتاژ، نخستین کنگره بین‌المللی ایران‌شناسان اوراسیا را همزمان با دویستمین سالگرد تأسیس موزه آسیایی و مطالعات ایران‌شناسی در روسیه، به زبان‌های روسی، فارسی و انگلیسی برگزار می‌کند.

تاریخ، جغرافیای تاریخی، سکه‌شناسی، سیلوگرافی و سایر جنبه‌ها و دوره‌های تاریخی دیگر، منبع‌شناسی و تاریخ‌نگاری ایران، تاریخ علم ایران، دانشمندان و مفاخر ایرانی، باستان‌شناسی، قوم‌شناسی، فرهنگ مادی و معنوی ایران باستان و قرون‌وسطی، هنر و معماری، ادیان باستانی و تمدن ایران باستان، زبان‌شناسی زبان‌های ایرانی، تاریخ زبان‌های ایرانی، زبان‌شناسی تطبیقی، پژوهش‌های ادبیات فارسی و مطالعات ایران امروز از محورهای این کنگره است.

علاقه‌مندان می‌توانند عنوان و چکیده مقاله خود را تا ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ آگوست ۲۰۱۸)، به پست الکترونیک دبیرخانه com.congress@gmail.caai ارسال کنند.

هزینه‌های رفت و برگشت، اسکان، سفرهای درون‌شهری و برون‌شهری بر عهده شرکت‌کنندگان است و دبیرخانه برای تسهیل تأمین اسکان شرکت‌کنندگان، تمهیداتی را پیش‌بینی کرده است. شرکت‌کنندگانی که نیاز به ارسال دعوتنامه برای اخذ ویزا دارند، باید تا تاریخ ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ (اول می ۲۰۱۸)، به دبیرخانه کنگره اعلام کنند.


( ۷ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.