خودمراقبتی؛ شعار سال ۱۳۹۷ مرکز مشاوره دانشگاه تهران

۲۷ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۴:۵۷ کد : ۵۴۳۱ اخبار
تعداد بازدید:۴۴۹۹
مرکز مشاوره دانشگاه تهران شعار سال ۱۳۹۷ این مرکز را «خودمراقبتی» اعلام کرد.
خودمراقبتی؛ شعار سال ۱۳۹۷ مرکز مشاوره دانشگاه تهران

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از معاونت دانشجویی، حمید پیروی، رئیس مرکز مشاوره دانشگاه تهران در جلسه‌ای که ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ در تالار امیر کبیر دانشگاه تهران برگزار شد، «خودمراقبتی» ( self- care ) را شعار سال ۱۳۹۷ این مرکز اعلام کرد.

رئیس مرکز مشاوره دانشگاه ضمن دعوت متخصصان و همکاران مرکز مشاوره به کمک برای تحقق این شعار گفت: «برای توسعه نهضت همکاری داوطلبانه بر اساس رویکرد اجتماع محور، کانون‌های دانشجویی همیاران سلامت را در مرکز توجه قرار داده‌ایم که تعداد کل اعضای آنها در حال حاضر، ۱۲۵۰ نفر است».

پیروی در این جلسه که با حضور مدیر کل بهداشت روانی- اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت، مدیر کل آموزشی دانشگاه تهران، رئیس مرکز تحقیقات دانشگاه علوم بهزیستی و روان‌شناختی، مدیرکل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران و جمعی از کارکنان و متخصصان مرکز مشاوره و شعبات آن برگزار شد، ضمن ارائه گزارش عملکرد مرکز مشاوره و شعبات آن در سال جاری، افزود: «در سال ۹۶ تعداد ۷۷۰۰ دانشجو به مرکز مشاوره مراجعه نموده‌اند که برای آنها ۴۰ هزار جلسه تشکیل شده است».

وی خاطرنشان کرد: «از جمله مهم‌ترین اقدامات انجام شده در سال ۹۶، افزایش حمایت و پشتیبانی از فعالیت‌های کانون سلامت روان، راه‌اندازی خدمات مشاوره الکترونیک برخط از طریق اپلیکیشن پیام مشاور، برنامه‌ریزی و ارائه خدمات خاص و تسهیلات ویژه دانشجویان با نیازهای خاص، ارائه خدمات مشاوره حقوقی به دانشجویان با همکاری اداره کل حقوقی دانشگاه، توسعه بهداشت روانی کارکنان دانشگاه، برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه اعضای هیأت علمی دانشگاه با همکاری معاونت آموزشی دانشگاه، همکاری با شهرداری و هلال احمر جهت کادرسازی و آگاهی لازم برای مداخله در بلایا و حوادث بوده است».

در این مراسم همچنین، دکتر احمد حاجبی، مدیر کل سلامت روانی- اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره اهمیت خودمراقبتی و ارتباط آن با سواد سلامت روان در پیشگیری از هزینه‌های درمانی و اثربخشی فعالیت‌های غیررسمی در پیشگیری از اختلالات روان‌شناختی بر اساس برنامه سازمان بهداشت جهانی به ایراد سخن پرداخت.

در بخش دیگری از این مراسم، دکتر شریفی، مدیر کل آموزشی دانشگاه با اشاره به همکاری‌های بین معاونت آموزشی و مرکز مشاوره به ضرورت توجه به سلامت روان دانشجویان و دانشگاهیان در کنار تحصیل و وظایف معلمی تاکید و آمادگی آن اداره کل درخصوص اجرای برنامه‌های آموزشی ویژه اعضای محترم هیات علمی و کارکنان دانشگاه را اعلام کرد.

در پایان این مراسم از افراد شاغل در شعبات و دفاتر مرکز مشاوره شامل مشاوران، روان‌پزشکان، روان‌شناسان و همیاران برتر، تقدیر به عمل آمد.


( ۱۷ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.