اطلاعیه برگزاری نخستین دوره مسابقات مناظره دانشجویان به زبان انگلیسی

۲۶ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۷:۰۹ کد : ۵۴۲۶ اطلاعیه‌ها و فراخوان‌‌ها
تعداد بازدید:۳۶۴۴
نخستین دوره مسابقات مناظره انگلیسی به همت اداره کل فرهنگی و اجتماعی معاونت فرهنگی دانشگاه تهران و سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی از ۱۶ تا ۱۸ اردیبهشت سال ۱۳۹۷ در دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.

دانشجویان علاقه‌مند به شرکت در مسابقات مناظره به زبان انگلیسی می‌توانند تا ۱۵ فروردین سال ۱۳۹۷ نسبت به ثبت‌نام خود به‌صورت گروه‌های ۴ نفره اقدام کنند. همچنین دو نفر از اعضای هر گروه شرکت‌کننده به عنوان افراد سخنران تیم مناظره‌کننده از تاریخ ۱۸ تا ۲۳ فروردین سال ۱۳۹۷، باید در آزمون زبان شرکت کنند.

لازم به ذکر است با توجه به محدودیت دوره اول مسابقات مناظره انگلیسی، الویت با کسانی خواهد بود که ثبت نام خود را قطعی کنند. همچنین بنا بر تصمیم دبیرخانه مسابقات، به تیم اول و تیم دوم جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.

گفتنی است، سازمان دانشجویان در بخشی از کارنامه کاری خود، برگزاری شش دوره موفق مسابقات مناظره دانشجویی را دارد. مرحله کشوری ششمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران ۶ تا ۸ اسفند ۱۳۹۶ جاری در دانشگاه علامه برگزار شد و تیم کاپا از شیراز توانست با کسب بیشترین امتیاز، به عنوان تیم اول ششمین دوره مسابقات مناظره معرفی شود.

در توضیح مختصری از روند اجرایی مسابقات مناظره می‌توان به نکات زیر اشاره کرد:

– ثبت‌نام به صورت گروهی و چهارنفره خواهد بود.

– جدول گزاره‌ها حداقل یک هفته قبل از مسابقات به تیم‌ها اعلام خواهد شد.

– هر گروه در چهار زمان سخنرانی به‌صورت یکی در میان با گروه مقابل به مناظره خواهد پرداخت.

– داوری مسابقات بر عهده سه نفر از اعضا هیات علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور و بر اساس فرم‌های ارزیابی خواهد بود.

– سرفصل‌های مهم داوری شامل فن بیان، نحوه استدلال و منطق، رعایت اخلاق مناظره علمی‌، احاطه و اشراف نسبت به موضوع و خلاقیت است.

علاقه‌مندان به شرکت در مسابقات مناظره انگلیسی می‌توانند به سایت isdc.ir مراجعه و یا فرم ثبت نام را از اینجا دانلود ، تکمیل و به آدرس irandebate@gmail.com ایمیل نمایند.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن‌های ۶۶۹۷۸۰۰۰-۰۲۱ و ۶۶۴۹۱۵۳۶-۰۲۱ تماس حاصل نمائید.


( ۱ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.

انوشیروان شیروانی ۱۱ فروردین ۱۳۹۷ | ۱۴:۳۴
به نام خدا ضمن عرض سلام و تبریک سال نو اقدام شایسته برگزاری این مسابقه را گرامی داشته و به برگزارکنندگان آن صمیمانه تبریک عرض میکنم. پیشنهاد میکنم برای توسعه این نوع از مسابقات این مسابقه در سطح پردیسها و دنشکده ها با موضوعهای اختصاصی مربوط به حوزه های تخصصی رشته های متفاوت باشد به این ترتیب به نوعی مسابقه علمی نیز انجام خواهد شد و سنرانان نه تنها با فن بیان و نحوه ارائه به زبان انگلیسی آشنا میشوند بلکه در زمینه مفاهیم تخصصی نیز رقابت جالب توجهی خواهد داشت. با آرزوی توفیق پاینده باشید
پاسخ مدیر سایت ۱۷ فروردین ۱۳۹۷ | ۰۰:۲۶

ضمن تشکر از پیشنهاد جنابعالی، در این زمینه نیز برنامه‌ریزی لازم حتماً صورت خواهد گرفت و با تجربیاتی که در زمینه مسابقات مناظره وجود دارد سعی خواهد شد برنامه‌ای طراحی و در موضوعات تخصصی در پردیس‌ها و دانشکده ها برگزار شود.