دیدار سفیر بوسنی و هرزگوین در جمهوری اسلامی ایران با ریاست دانشگاه تهران

۱۸ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۴:۳۰ کد : ۵۲۳۶ اخبار
تعداد بازدید:۱۱۰۴
آقای کمال موفتیج، سفیر بوسنی و هرزگوین در تهران با رئیس دانشگاه تهران دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، آقای کمال موفتیج، سفیر بوسنی و هرزگوین در تهران، روز چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶، با دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران، دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار، سفیر بوسنی و هرزگوین هدف از دیدار خود از دانشگاه تهران را آشنایی بیشتر با دانشگاه و هماهنگی درخصوص برنامه سفر قریب‌الوقوع ریاست دانشگاه سارایوو به تهران عنوان کرد.

دکتر نیلی احمدآبادی یکی از اهداف راهبردی دانشگاه تهران را بین‌المللی‌سازی توصیف و با توجه به ظرفیت‌های موجود این دانشگاه، توسعه همکاری بیشتر در ابعاد بین‌الملل با دانشگاه‌های جهان را از برنامه‌های جدی دانشگاه تهران بیان کرد.

در این دیدار با توجه به پیشینه تاریخی مراودات فرهنگی و دینی و زبان فارسی و جایگاه شاعران بزرگ ایران نظیر مولوی و حافظ در نزد مردم بوسنی و روابط دوستانه دو کشور، طرفین خواستار توسعه بیشتر همکاری‌های علمی و فرهنگی به‌ویژه در زمینه تبادل استاد و دانشجو بین دانشگاه تهران و دانشگاه سارایوو شدند.


( ۱ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.