برگزاری جلسه شورای عالی ورزش دانشگاه تهران

۱۷ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۰:۲۵ کد : ۵۲۲۵ اخبار
تعداد بازدید:۷۱۸
جلسه شورای عالی ورزش دانشگاه تهران با حضور دکتر محمود نیلی احمدآبادی برگزار شد.
برگزاری جلسه شورای عالی ورزش دانشگاه تهران

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، جلسه شورای عالی ورزش دانشگاه تهران با حضور دکتر محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران، معاونان فرهنگی، دانشجویی، توسعه و سرمایه‌گذاری، مدیر کل حوزه ریاست و روابط عمومی، مدیر کل تربیت بدنی و اعضای دانشجویی این شورا، ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ در دفتر ریاست دانشگاه برگزار شد.

دکتر نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران، در ابتدای این جلسه بر اهمیت موضوع ورزش در دانشگاه تاکید کرد و گفت: «ورزش در دانشگاه موجب شادابی و نشاط و بالابردن آمادگی جسمی و روحی دانشجویان برای تحصیل و حضور موثر در جامعه می‌شود».

رئیس دانشگاه تهران بر لزوم توجه جدی‌تر به ورزش همگانی در دانشگاه تأکید کرد و گفت: «در کنار پرداختن به ورزش قهرمانی، باید موضوع ورزش همگانی را در سه سطح دانشجویان، استادان و کارکنان دانشگاه به جدیت تعقیب کرد و به گونه‌ای عمل کنیم که ورزش کردن جزئی از فرهنگ ما در دانشگاه شود».

دکتر نیلی احمدآبادی با اشاره به جایگاه علمی دانشگاه تهران افزود: «دانشجویان ورزشکار دانشگاه همان‌گونه که در میادین ورزشی موفق هستند، باید در حوزه آموزش و پژوهش نیز موفق باشند. حضور در میادین ورزشی نباید به معنی کم اهمیت شمردن وظیفه اصلی دانشگاه یعنی آموزش و پژوهش شود. باید ساز و کارهایی فراهم شود تا دانشجویان ورزشکار ما هم بتوانند در میادین ورزشی بدرخشند و هم از نظر علمی سرآمد باشند».

در ادامه این جلسه، مدیر کل تربیت بدنی دانشگاه گزارشی از فعالیت‌های ورزشی دانشگاه در سال ۱۳۹۶ ارائه کرد.

همچنین در این جلسه موضوعاتی نظیر کیفیت حضور دانشگاه در مسابقات ورزشی منطقه یک و چهاردهمین المپیاد ورزشی دانشجویان سراسر کشور و همچنین برنامه‌ها و بودجه تربیت بدنی دانشگاه تهران در سال ۱۳۹۷ مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.