گشایش انجمن ادبی دانشگاه تهران با نکوداشت قیصر امین‌پور

۱۵ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۱:۰۶ کد : ۵۲۱۳ اخبار اخبار برگزیده
تعداد بازدید:۴۴۴۰
آیین گشایش انجمن ادبی دانشگاه تهران با نکوداشت یاد و خاطره دکتر قیصر امین‌پور در باغ‌موزه نگارستان برگزار می‌شود.
گشایش انجمن ادبی دانشگاه تهران با نکوداشت قیصر امین‌پور

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، این مراسم ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ با حضور مسئولان فرهنگی دانشگاه تهران و شعرخوانی جمعی از شاعران در باغ‌موزه نگارستان برگزار می‌شود.

دکتر مجید سرسنگی، معاون فرهنگی دانشگاه تهران درباره آغاز به کار انجمن ادبی دانشگاه تهران، گفت: «یکی از رویکردهایی که ما در این چند سال در حوزه فرهنگی دانشگاه تهران داشته‌ایم این است که سلیقه‌های مختلف دانشجویان محملی برای فعالیت‌های فرهنگی پیدا کند. حوزه ادبیات و شعر یکی از حوزه‌هایی است که دانشجویان به آن بسیار علاقه دارند. ما در دانشگاه، دانشگاه ادبیات داریم که استادان برجسته‌ای در آنجا یا درس دادند و بودند و یا در حال حاضر هستند. مثل مرحوم قیصر امین‌پور، استاد شفیعی کدکنی که خوشبختانه در حال حاضر هم حضور دارند و دانشجویان از محضر درس ایشان استفاده می‌کنند».

وی افزود: «بنابراین فکر کردیم که تشکیل یک انجمن ادبی می‌تواند در جذب استعدادهای جوانی که در دانشگاه هستند در حوزه ادبیات و شعر مفید باشد و بستری را فراهم کند که این دانشجویان و همچنین استادان بتوانند در این انجمن ادبی هم بیاموزند و هم به دیگران آموزش دهند».

در این مراسم شاعران، ساعد باقری، یوسف‌علی میرشکاک، محمدرضا عبدالملکیان، سهیل محمودی، محمدعلی بهمنی، افشین علا، اسماعیل امینی، سعید بیابانکی، حسین آهی، عبدالجبار کاکایی، حمیدرضا شکارسری، بیوک ملکی، فریبا یوسفی و علیرضا بدیع حضور دارند و به شعرخوانی می‌پردازند.

برای مشاهده متن کامل خبر، اینجا کلیک کنید.


( ۴ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.