دیدار و گفتگوی استاندار تهران با هیات رئیسه دانشگاه تهران

۰۹ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۷:۱۰ کد : ۵۱۹۵ اخبار
تعداد بازدید:۱۸۹۸
مهندس محمد حسین مقیمی، استاندار تهران، روز دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶ با اعضای هیات رئیسه دانشگاه تهران دیدار و گفتگو کرد.
دیدار و گفتگوی استاندار تهران با هیات رئیسه دانشگاه تهران

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، در این دیدار دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران‌، ضمن خوشامدگویی به استاندار و ابراز خوشحالی از حضور وی دانشگاه گفت: «دانشگاه تهران ظرفیت‌ها و توانایی‌های بسیار زیاد و بزرگی دارد که اگر به نحو مطلوب به آنها توجه شود، توان ایجاد تحول چشمگیر در حوزه‌ها و عرصه‌های مختلف را دارد».

وی با اشاره به برنامه‌های کلان و اهداف برنامه سوم راهبردی دانشگاه اظهار داشت: «یکی از اهداف این برنامه، بین‌المللی شدن دانشگاه تهران است که در صورت فراهم آمدن زمینه‌های اجرایی آن می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد زیرا اکنون دانشگاه تهران از ۵۰ کشور جهان دانشجو دارد و با مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی که در موسسه دهخداست، بزرگ‌ترین مرکز آموزش زبان فارسی برای علاقه‌مندان غیرایرانی است».

دکتر نیلی احمدآبادی افزود: «این توانایی دانشگاه تهران در کنار اعتبار آن برای آموزش زبان و ادبیات فارسی به ویژه در دوره دکتری باعث شده که ما هر جا از جهان قدم بگذاریم، ردپایی از دانش‌آموخته‌ها یا زبان‌آموخته‌های دانشگاه تهران را شاهد باشیم که باید قدر این مهم را بدانیم و از آن حمایت کنیم».

رئیس دانشگاه تهران، در ادامه با اشاره به اهمیت ارتباط دانشگاه با صنعت و جامعه گفت: «دانشگاه تهران با برخورداری از بزرگ‌تربن پارک علم و فناوری و تعداد قابل توجه دانشجویان تحصیلات تکمیلی ظرفیت بسیار بزرگی برای تعامل با صنعت و جامعه است».

وی با اشاره به مشارکت دانشگاه تهران در بازسازی مناطق زلزله‌زده و طرح‌های مربوط به حوزه آب تاکید کرد: «سازمان‌ها باید فرصت را مغتنم بشمارند و از توان دانشگاه تهران استفاده کنند زیرا تنها دانشگاهی است که در همه حوزه‌ها متخصص دارد و همین توانایی‌ها باعث شده که دانشگاه تهران به سمت دانشگاه سبز، دانشگاه هوشمند، دانشگاه دوفضایی و دانشگاه کارآفرین حرکت کند».

دکتر نیلی احمدآبادی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: «طرح توسعه دانشگاه تهران همه موارد یادشده را در بر می‌گیرد و اگر با حمایت همه‌جانبه به طور کامل اجرا شود، اقتصاد شهر تهران را متحول خواهد کرد».

در ادامه معاونان دانشگاه تهران و رئیس پارک علم و فناوری، ظرفیت‌ها و زمینه‌های همکاری حوزه تحت مدیریت خود را با استاندار تهران در میان گذاشتند و آمادگی خود را برای ارائه هرگونه کمک فکری و پژوهشی اعلام کردند.

مهندس محمد حسین مقیمی نیز با ابراز خوشحالی و بیان تعلق خاطر خود به دانشگاه تهران گفت: «برخلاف تصور، استان تهران با وجود اینکه بیشترین جمعیت کشور را در خود جای داده است، امکاناتش نسبت به سایر استان‌های کشور کمتر است».

وی افزود: «ما ارزش و اعتبار دانشگاه تهران را در حوزه‌های مختلف می‌شناسیم و معتقدیم که باید از ظرفیت‌های مختلف آن در عرصه‌های مختلف استفاده کرد. بر این اساس، استانداری تهران آماده است در هر زمینه‌ای که دو طرف پیشنهاد دهند، در حد توان خود با دانشگاه تهران همکاری کند».


( ۳ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.