برگزاری جلسه مؤلفان مؤسسۀ لغت‌نامه دهخدا با حضور استاد شفیعی کدکنی

۲۹ آذر ۱۳۹۶ | ۱۵:۲۶ کد : ۵۰۳۱ اخبار
تعداد بازدید:۳۵۴۷
جلسه مؤلفان مؤسسه لغت‌نامه دهخدا با حضور دکتر محمدرضا شفیعی کدکنی، استاد ممتاز دانشگاه تهران برگزار شد.
برگزاری جلسه مؤلفان مؤسسۀ لغت‌نامه دهخدا با حضور استاد شفیعی کدکنی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر شفیعی کدکنی روز شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ در جمع مؤلفان لغت‌نامه دهخدا، ضمن دیدار با استادان مؤلف گفت: تألیف لغت‌نامه دهخدا، سعادتی است که نصیب مؤلفان و ادامه دهندگان راه آنها شده است.

در این دیدار، استاد شفیعی کدکنی ضمن تجلیل از مقام بلند علی‌اکبر دهخدا و جایگاه لغت‌نامه اظهار داشت: در روی کرۀ زمین ثانیه‌ای نیست که کسی به دیوان حافظ و لغت‌نامه دهخدا مراجعه نکند.

وی استاد حسن انوری را به خاطر تألیف فرهنگ بزرگ سخن فرزند خلف و شایسته دهخدا توصیف کرد و از دوران دانشجویی و همکلاس بودن با استاد انوری در مقطع دکتری به نیکی یاد کرد.

استاد حسن انوری نیز گفت: دکتر شفیعی در سر کلاس‌های دوره دکتری محبوب استادان و به خصوص بدیع‌الزمان فروزانفر بود و برای من همکلاسی بودن با ایشان افتخاری است و خوشحالم که این همکلاسی به دوستی بدل شد. الان ۵۲ سال است که با هم دوست هستیم.

وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به وضعیت کنونی نشر در ایران اظهار داشت: گرفتن مطالب از فضای مجازی به حملۀ چنگیز خان مغول شباهت دارد. اگر دولت سر و سامانی به وضعیت نشر در کشور ندهد، این مسئله برای همۀ حوزه‌های علمی، ادبی و فرهنگی کشور بسیار خطرناک خواهد بود. بر دولتمردان است که برای حفظ حقوق مؤلفان و ناشران اقدامات مؤثری را انجام دهند.

در این جلسۀ دو ساعته علاوه بر دکتر علی درزی، رئیس مؤسسۀ لغت‌نامه دهخدا، دکتر حسن انوری، دکتر رسول شایسته، دکتر غلامرضا ستوده و دکتر نجفی اسداللهی، جمعی دیگر از مؤلفان جوان‌تر و کمک مؤلفان نیز حضور داشتند.


( ۷ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.