تقدیر از طرح ارزیابی شاخص کارآفرینی رئیس دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران

۲۹ آذر ۱۳۹۶ | ۰۹:۵۴ کد : ۵۰۲۷ اخبار
تعداد بازدید:۱۹۲۱
طرح ارزیابی شاخص کارآفرینی بر اساس مدل دیده‌بان جهان کارآفرینی که دکتر محمدرضا زالی، دانشیار و رئیس دانشکده کارآفرینی مجری آن بود، مورد تقدیر قرار گرفت.
تقدیر از طرح ارزیابی شاخص کارآفرینی رئیس دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، در اولین نشست سالانه مدیران دفاتر ارتباط با صنعت دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور، طرح پژوهشی دفتر دیده‌بان جهانی ایران در دانشکده کارآفرینی با عنوان ارزیابی شاخص کارآفرینی بر اساس مدل دیده‌بان جهان کارآفرینی به عنوان طرح برگزیده معرفی شده از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، طرح برتر انتخاب شد.

در این مراسم که در تاریخ ۲۲ آذر ماه، همزمان با هفته پژوهش و فناوری و مصادف با روز پژوهش، فناوری و صنعت، برگزار شد، از دکتر محمدرضا زالی، رئیس دانشکده کارآفرینی به عنوان مجری انجام این طرح در کشور تقدیر به عمل آمد.

گفتنی است از میان ۸ طرح برگزیده کاربردی معرفی شده، طرح GEM به عنوان کاربردی‌ترین طرح دانشگاهی وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی توسط وزارت علوم و فناوری انتخاب و معرفی شده که منتج به تدوین سیاست‌ها و راه‌کارهای کلی حمایت از فعالیت‌های کارآفرینی نوپا (نوظهور و جدید) در ایران برای برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی کشور؛ تدوین سیاست‌ها و راه‌کارهای کلی حمایت از فعالیت‌های کارآفرینی تثبیت شده در ایران در چارچوب اهداف برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی کشور؛ تدوین سیاست‌ها و راه‌کارهای کلی کاربردی برای تقویت فرهنگ عمومی کارآفرینی و نوآوری در بین مردم؛ تدوین سیاست‌ها و راه‌کارهای کلی برای بهبود شرایط (محیط) کارآفرینانه در ایران در چارچوب برنامه پنج ساله پنجم کشور شده است.

طرح ارزیابی شاخص کارآفرینی بر اساس مدل دیده‌بان جهان کارآفرینی، یک پژوهش بین المللی است که هر سال و همزمان با دیگر کشورهای عضو دیده‌بان جهانی کارآفرینی توسط دانشکده کارآفرینی و موسسه کار و تأمین اجتماعی برگزار می‌شود و مهم‌ترین و کامل‌ترین مرجع ارزیابی و پایش کارآفرینی است.

دیده‌بان جهانی کارآفرینی، یک کنسرسیوم دانشگاهی متشکل از تیم‌های علمی- پژوهشی است که مأموریت اصلی آن ارزیابی و ارائه داده‌های پژوهشی معتبر در سطح بین‌المللی در خصوص فعالیت‌های کارآفرینانه است و برای تحقق این مهم با ارزیابی شاخص‌های استاندارد کارآفرینی و تحلیل فضای کسب و کار در کشورهای عضو، به نظام‌مندی رابطه بین کارآفرینی و رشد اقتصادی می‌پردازد.


( ۱ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.