مراسم پاسداشت مقام استاد شهید دکتر محمد مفتح در دانشگاه تهران برگزار شد

۲۷ آذر ۱۳۹۶ | ۱۷:۱۵ کد : ۵۰۱۳ اخبار
تعداد بازدید:۲۷۷۷
مراسم پاسداشت مقام استاد شهید آیت الله دکتر محمد مفتح، دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ همزمان با گرامیداشت روز «وحدت حوزه و دانشگاه» در تالار شهید مفتح دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه تهران برگزار شد.
مراسم پاسداشت مقام استاد شهید دکتر محمد مفتح در دانشگاه تهران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، در این مراسم دکتر سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران، دکتر سید احمدرضا خضری، مشاور رئیس و مدیرکل روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر صادق مفتح، فرزند شهید و نیز جمعی از روحانیون، استادان، دانشجویان و کارکنان دانشکده حضور داشتند.

دکتر معارف، رئیس دانشکده الهیات و معارف اسلامی، ضمن تاکید بر نقش محوری شهید مفتح در ایجاد وحدت بین مذاهب اسلامی و به ویژه وحدت بین نیروهای حوزوی و دانشگاهی، حضور و نقش ارزنده این شهید در دوران سخت اوائل پیروزی انقلاب اسلامی در سمت ریاست دانشکده الهیات را مهم توصیف کرد و تداوم شکل‌گیری گروه‌های علمی را مرهون تلاش‌های ارزشمند این شهید اندیشمند برشمرد.

دکتر صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز به بازخوانی پروژه «وحدت حوزه و دانشگاه» به عنوان دو نهاد مهم علمی و اسلامی در مدیریت کشور پرداخت و ویژگی های مهم این دو نهاد علمی و لزوم وحدت آنها را تشریح کرد.

رونمایی از طرح یادمان دانشکده الهیات به نام شهید مفتح و افتتاح کتابخانه دانشکده الهیات با حضور وزیر، رئیس دانشگاه تهران، فرزند شهید مفتح و جمعی دیگر از مسئولان دانشگاه و دانشکده از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.


( ۲ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.