کمیته ایران‌شناسی حلقه اتصال دو دانشکده دانشگاه تهران

۲۲ آذر ۱۳۹۶ | ۱۵:۱۹ کد : ۴۹۷۷ اخبار
تعداد بازدید:۱۵۹۲
نشست مشترک رؤسای دانشکده ادبیات و علوم انسانی و دانشکده مطالعات جهان با موضوع ایران‌شناسی برگزار شد.
کمیته ایران‌شناسی حلقه اتصال دو دانشکده دانشگاه تهران

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، نشست مشترک ایران‌شناسی با حضوردکتر سعید‌رضا عاملی، رئیس دانشکده مطالعات جهان و دکتر حسن حضرتی، سرپرست دانشکده ادبیات و علوم انسانی، ۲۱ آذر ۱۳۹۶ در تالار دکتر شهیدی برگزار شد.

در این نشست مسائلی از قبیل سوابق رشته‌های ایران‌شناسی هر دو دانشکده برای ادامه همکاری‌های بیشتر، هماهنگی بین دو دانشکده به‌منظور پیشگیری از اقدامات موازی در زمینه مطالعات ایران‌، توسعه مطالعات ایرانی در دانشگاه تهران، برگزاری جلسات مشترک درآینده و پیشنهاد تبادل استاد و دانشجو مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

همچنین به پیشنهاد دکتر حسن حضرتی کمیته مشترکی در سطح دانشگاه با عنوان کمیته ایران‌شناسی برای بررسی مسائل مربوط به پذیرش دانشجو تشکیل شود.

دانشکده مطالعات جهان و دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران با پذیرش دانشجو در رشته ایران‌شناسی، قطب پذیرش دانشجویان بین‌المللی علاقه‌مند به رشته ایران‌شناسی هستند. رویکرد جذب دانشجوی ایران‌شناسی در مطالعات جهان که فقط دانشجوی بین‌المللی در دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری می‌پذیرد، بین‌رشته‌ای با تاکید بر مطالعات ایران معاصر است. دانشکده ادبیات و علوم انسانی با رویکرد ادبی، دانشجوی ایران‌شناسی هم داخلی و هم بین‌المللی می‌پذیرد.


( ۵ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.