نشست خبری همایش ملی دانشگاه اخلاق مدار برگزار شد

۱۸ آذر ۱۳۹۶ | ۱۷:۲۸ کد : ۴۹۴۳ اخبار
تعداد بازدید:۱۴۵۲
نشست خبری همایش ملی «دانشگاه اخلاق مدار» با حضور معاون فرهنگی دانشگاه تهران و دکتر علی اکبر علیخانی، دبیر علمی همایش، ۱۸ آذر ۱۳۹۶ در دانشگاه تهران برگزار شد.
نشست خبری همایش ملی دانشگاه اخلاق مدار برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، در ابتدای نشست، دکتر مجید سرسنگی معاون فرهنگی دانشگاه تهران و رئیس همایش ملی دانشگاه اخلاق مدار، گفت: «بحث اخلاق در دانشگاه‌ها بحث مهمی است، نه تنها در ایران بلکه در خارج از کشور نیز سال‌ها است که روی بحث اخلاق در دانشگاه کار می شود».

وی افزود: «پرداختن به اخلاق به عنوان یک ماموریت برای دانشگاه‌های بزرگ تصویر شده است و دانشگاه‌ها خودشان را موظف می‌دانند که در حوزه اخلاق بیانیه داشته باشند و موضع خودشان را در زمینه مسائل اخلاقی در دانشگاه‌ها مطرح کنند».

معاون فرهنگی دانشگاه تهران با اشاره به تاثیرگذاری اخلاق بر سیستم دانشگاهی سراسر جهان، تصریح کرد: «پژوهشگران و نظریه‌پردازان این موضوع در جهان، معتقدند بدون وجود پایه‌های اخلاقی حتی بحث آموزش و پژوهش نیز در دانشگاه نمی‌تواند کارآمد باشد و به سرانجام برسد».

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید.


( ۳ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.