برگزاری جلسه شورای مدیران کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه‌های منطقه یک در دانشگاه تهران

۱۴ آذر ۱۳۹۶ | ۱۵:۱۵ کد : ۴۹۳۱ اخبار
تعداد بازدید:۱۰۹۴
جلسه شورای مدیران کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه‌های منطقه یک آموزش عالی در در دانشگاه تهران برگزار شد.
برگزاری جلسه شورای مدیران کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه‌های منطقه یک در دانشگاه تهران

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران، اولین جلسه شورای مدیران کل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه‌های منطقه یک آموزش عالی کشور در سال تحصیلی ۹۷- ۱۳۹۶ ۱۲ آذر ۱۳۹۶ با حضور مهندس محمدی، سرپرست اداره کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نورچه‌ای، معاون فرهنگی و اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ و مدیران کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه‌های منطقه یک، در دانشگاه تهران برگزار شد.

در این جلسه دکتر رحمت‌اله اللهیاری، مدیرکل امور دانشجویان و کارکنان شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران و دبیر شورا با تبریک فرارسیدن سالروز ولادت پیامبر اکرم (ص) ضمن تشریح برنامه‌های روز دانشجو دانشگاه‌های منطقه یک در سال تحصیلی ۹۷-۱۳۹۶ گفت: «یکی از مأموریت‌ها و اهداف اصلی ادارات کل حمایت از دانشجویان ممتاز و ساعی است و باید به پایش وضعیت تحصیلی دانشجویان در طول تحصیل به خصوص در دوره کارشناسی و به ویژه در دو نیمسال اول ورود به دانشگاه توجه ویژه‌ای شود [».

دبیر شورای مدیران کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر منطقه یک، با اشاره به اجرای طرح جامع هدایت تحصیلی دانشجویان در دانشگاه تهران افزود: «ما خواستار برنامه‌ریزی ادارات کل سایر دانشگاه‌ها جهت ارتقای تحصیلی دانشجویان تحت پوشش هستیم و موضوع شهریه معوقه دانشجویان شاهد و ایثارگر و همچنین بلاتکلیفی وضعیت شهریه دانشجویان شاهد و ایثارگر که بر اساس قانون برنامه ششم جذب دانشگاه‌ها که از دغدغه‌های اصلی مدیران است، باید پیگیری شود.

در ادامه جلسه مهندس محمدی، سرپرست امور دانشجویان شاهد و ایثارگر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به گردهمایی هفته گذشته دبیران مناطق ده‌گانه شاهد و ایثارگر آموزش عالی، برخی از برنامه‌های در دست پیگیری از سوی اداره کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر وزارت متبوع را تشریح کرد.

همچنین برگزاری جشنواره جایزه ملی ایثار در سطح دانشگاه‌های مناطق ده‌گانه شاهد و ایثارگر، مطالبات دانشگاه‌ها از بنیاد شهید و امور ایثارگران، تکالیف قانونی دانشگاه‌ها در برنامه ششم توسعه کشور، ساختار ادارت کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر در دانشگاه‌ها، حمایت از دانشجویان ساعی و تقویت جایگاه استادان مشاور از جمله موارد موردبحث در جلسه بود.

در ادامه جلسه معاون امور فرهنگی و اجتماعی بنیاد شهید تهران بزرگ از تعامل سازنده دانشگاه‌های منطقه یک با بنیاد شهید و امور ایثارگران تقدیر و تشکر کرد.

تشکیل کارگروه مشورتی از مدیران امور شاهد و ایثارگر دانشگاه‌های منطقه با هدف مشارکت بیشتر اعضا در پیگیری امور، از پیشنهادهای حاضران بود که به تصویب رسید.


( ۲ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.