آغاز عملیات اجرایی ساخت مجموعه استخر دانشگاه تهران در آستانه روز دانشجو

۱۳ آذر ۱۳۹۶ | ۱۵:۰۷ کد : ۴۹۲۴ اخبار
تعداد بازدید:۲۶۴۰
مراسم افتتاح عملیات اجرایی ساخت مجموعه استخر و سالن بدن سازی دانشگاه تهران با حضور رئیس دانشگاه تهران برگزار شد.
آغاز عملیات اجرایی ساخت مجموعه استخر دانشگاه تهران در آستانه روز دانشجو

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران، مراسم افتتاح عملیات اجرایی ساخت مجموعه استخر و سالن بدن سازی دانشگاه تهران با حضور دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه، ۱۳ آذر ۱۳۹۶ در پردیس شمالی دانشگاه تهران برگزار شد.

در این مراسم، دکتر محمود نیلی احمدآبادی ضمن تبریک میلاد رسول اکرم و حضرت امام جعفر صادق (ع) و روز دانشجو، گفت: «برگزاری مراسم آغاز عملیات اجرایی مجموعه استخر دانشگاه تهران را در پردیس شمالی این دانشگاه به فال نیک می‌گیریم. این مجموعه در واقع دومین استخر در پردیس شمالی دانشگاه تهران خواهد بود».

دکتر نیلی احمدآبادی با اظهار رضایت از اینکه یکی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه امروز به عنوان یک کارآفرین سرمایه‌گذاری برای ساخت این مکان ورزشی را عهده‌دار شده است، تصریح کرد: «این که دانشگاه با حفظ ارزش‌های خود از توان بخش خصوصی برای توسعه و فعالیت‌های عمرانی بهره‌مند شود امر مبارکی است که باید با جدیت دنبال شود».

رئیس دانشگاه تهران توجه به استانداردهای لازم برای ساخت و سازهای دانشگاهی را یک اصل مهم دانست و افزود: «متاسفانه در برخی موارد می‌بینیم که ساخت و سازهای به صورت غیر اصولی و بدون توجه به استانداردهای لازم صورت می‌گیرد. گاهی فضایی را می‌سازند اما برای پارکینگ مراجعین فکری نمی‌کنند، مکانی را طراحی و اجرا می‌کنند اما بحث‌های مقاوم‌سازی را مورد غفلت قرار می‌دهند».

دکتر نیلی تاکید کرد: «برای اینکه در دانشگاه یک رویه مناسب جاری باشد، شورایی را برای نظارت بر امور معماری و عمرانی دانشگاه تشکیل داده‌ایم که از این پس هر ساخت و سازی باید اول به تایید این شورا برسد. از جمله این مجتمع نیز باید به طور دقیق استانداردهای این شورا را رعایت کند تا در مرحله بهره‌برداری با مشکلی روبه رو نشود».

دکتر نیلی در پایان، گفت: «این پروژه نمونه بارز جذب سرمایه‌گذار از جامعه ایرانی و بین‌المللی در طرح‌های دانشگاه است و دانشگاه طرح‌های بسیاری را در دست انجام دارد که قطعاً باید از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در این زمینه استفاده کند».

در این مراسم دکتر مجید سرسنگی، معاون فرهنگی دانشگاه تهران در ابتدای سخنان خود ضمن تبریک میلاد با سعادت رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع گفت: «بسیار خوشحالیم که در آستانه روز بزرگ ۱۶ آذر توانستیم دو پروژه مهم ورزشی را آغاز کنیم. این موضوع نشانگر اهمیتی است که دانشگاه برای دانشجویان و فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی آنها قائل است».

معاون فرهنگی دانشگاه گزارشی از شروع اقدامات مربوط به این پروژه ارائه کرد و گفت: «هرچند انجام این پروژه‌ها سخت است و زمان زیادی را می‌طلبد اما تصور اینکه تا یک سال آینده دانشجویان، اعضای هیأت علمی و کارکنان عزیز ما می‌توانند از امکانات استاندارد و قابل توجه یک مجموعه ورزشی استفاده کنند، تصور اینکه دانشجویان خوابگاهی ما می‌توانند بخشی از اوقات فراغت خود را در این مکان سپری کنند و تصور اینکه ورزشکاران رشته شنای دانشگاه از این پس قادر هستند در یک استخر استاندارد و مجهز به تمرین و مسابقه بپردازند، تحمل تمامی مشکلات را آسان می‌سازد».

دکتر سرسنگی در بخش دیگری از سخنان خود به ظرفیت‌های ممتاز دانشگاه تهران اشاره کرد و افزود: «به عبارتی دانشگاه تهران دانشگاه ثروتمندی است. شاید در حال حاضر ما با مشکلات مالی دست و پنجه نرم کنیم اما این دانشگاه ظرفیت‌هایی دارد که برای سرمایه‌گذاران و مشارکت‌کنندگان بخش خصوصی جذاب است. اعتبار دانشگاه و نام آن بزرگ‌ترین سرمایه این نهاد آموزش عالی است. این به ما بستگی دارد که تا چه میزان می‌توانیم از این سرمایه‌ها در جهت توسعه دانشگاه استفاده کنیم».

معاون فرهنگی دانشگاه تهران بر لزوم بهره‌مندی از توان بخش خصوصی، خیرین و واقفین در توسعه فرهنگی و ورزشی دانشگاه تاکید وگفت: «در صدد هستیم، موضوع نذر و وقف فرهنگی را به شکل جدی دنبال کنیم تا با استفاده از توان خیرین و واقفین زیرساخت‌های فرهنگی و ورزشی دانشگاه را افزایش دهیم. با این کار می‌توان موضوعی را که برای دهه‌ها مغفول واقع شده در مدتی کوتاه سامان داد و دانشگاه تهران را که از نظر علمی پیشتاز است، از لحاظ فضاهای فرهنگی و ورزشی نیز سرآمد کرد».

دکتر مجید سرسنگی پرداختن به امر ورزش را یکی از مهم‌ترین و موثرترین اقدامات برای تاثیرگذاری بر جسم و روح دانشجویان، اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه دانست و گفت: «هرچه در بخش ورزش سرمایه‌گذاری کنیم کم است زیرا با این سرمایه‌گذاری دانشجویان را از پرداختن به ناهنجاری‌ها دور کرده و به سوی هنجارها سوق خواهیم داد».

وی در پایان سخنان خود از همکاری و حمایت بخش‌های مختلف دانشگاه، از جمله رئیس دانشگاه تهران، معاونت‌های برنامه‌ریزی و اداری و مالی، اداره کل تربیت بدنی و نیز سرمایه‌گذار این پروژه تشکر و قدردانی کرد.

در این مراسم همچنین فاضل نورانی، فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد تربیت بدنی و سرمایه‌گذار ساخت این پروژه نیز به سخنرانی پرداخت و شرایط پروژه را تشریح کرد و ابراز امیدواری کرد ظرف یک سال این پروژه به بهره‌برداری برسد.

گفتنی است، همایش پیاده روی به مناسبت روز دانشجو نیز در همین روز برگزار شد و به قید قرعه به شرکت کنندگان جوایزی اهدا شد.


( ۳ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.