سالانه دوهزار فارسی‌آموز در مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی دانشگاه تهران آموزش می‌بینند

۱۳ آذر ۱۳۹۶ | ۱۰:۵۹ کد : ۴۹۱۹ اخبار
تعداد بازدید:۹۳۴
دکتر علی درزی، رئیس مؤسسه لغت‌نامه دهخدا و مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی گفت: سالانه حدود دوهزار نفر در این مرکز زبان فارسی می‌آموزند.
سالانه دوهزار فارسی‌آموز در مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی دانشگاه تهران آموزش می‌بینند

وی در پایان دوره آموزشی پنجم سال ۱۳۹۶ با اشاره به اینکه در دوره اخیر ۲۳۳ نفر از ۳۸ کشور جهان در کلاس‌های مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی شرکت کرده‌اند، افزود: دلیل رشد کمی فارسی آموزان این مرکز نشان از جایگاه بالای علمی و ارتقای سطح کیفی فعالیت‌های این مرکز دارد و همین امر باعث شده علاقه‌مندان یادگیری زبان فارسی از کشور‌های مختلف دنیا این مرکز را برای فراگیری زبان فارسی انتخاب کنند.

دکتر درزی همچنین خاطرنشان کرد: فعالیت‌های جامعی همگام با برنامه سوم توسعه دانشگاه تهران در دست بررسی و اقدام است که تدوین سند برنامه راهبردی مرکز، استاندارد سازی شرایط آموزشی بین‌المللی، ارتباط مستمر با دانشگاه‌ها و مراکز فرهنگی خارج از کشور، برگزاری کارگاه‌های دوره‌ای آموزش زبان فارسی در خارج از کشور، عقد تفاهم‌نامه همکاری با مراکز فرهنگی داخل و خارج از کشور، برگزاری جلسات نقد و بررسی آثار ادبیات فارسی در مرکز، برگزاری تورهای ایران‌شناسی، برگزاری کارگاه‌های آشنایی با فرهنگ و هنر ایران و آموزش مجازی زبان فارسی از جمله این فعالیت‌هاست.

مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی در سال ۱۳۶۸ به پیشنهاد مرحوم دکتر سید جعفر شهیدی و دکتر غلامرضا ستوده، به عنوان نخستین مرکز دانشگاهی با هدف گسترش و ترویج زبان و ادبیات فارسی در مؤسسه لغت‌نامه دهخدا تأسیس شد و هرساله پذیرای دانشجویان فراوانی از نقاط مختلف جهان است. کلاس‌های زبان فارسی این مرکز از سطح مقدماتی تا پیشرفته و در شش سطح برگزار می‌شوند و بعد از اتمام دوره‌های پیشرفته چنانچه زبان‌آموزان مایل باشند، می‌توانند در دورۀ عالی و ادبیات شرکت کرده و با ادبیات کهن فارسی نیز آشنا شوند.


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.