همایش ملی ورزش و بیماری‌ها در پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران

۱۲ آذر ۱۳۹۶ | ۱۲:۱۶ کد : ۴۹۱۱ اخبار
تعداد بازدید:۱۳۲۴
سومین همایش ملی ورزش و بیماری‌ها توسط پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران، سومین همایش ملی ورزش و بیماری‌ها توسط پردیس بین‌المللی کیش و با همکاری پژوهشگاه علوم ورزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ۹ و۱۰ آذر ۱۳۹۶ در پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران برگزار شد.

در مراسم گشایش این همایش که با حضور هیأت رییسه پردیس کیش دانشگاه تهران و پژوهشگاه علوم ورزش، رؤسای واحدهای دانشگاهی مستقر در کیش و جمعی از صاحبنظران عرصه سلامت، استادان و دانشجویان برگزار شد، دکتر دولتشاهی، رئیس همایش ملی ورزش و بیماری‌ها ضمن خوشامدگویی به حضار نقش ورزش را در پیشگیری و حتی درمان بیماری‌ها بسیار مهم برشمرد و ابراز امیدواری کرد با بهره‌گیری از تجربیات برگزاری همایش در دو سال گذشته و امسال در سال آینده شاهد همایشی با کیفیت‌تر و پربارتر در سطح بین‌المللی باشیم.

در ادامه این مراسم دکتر قره خانلو، رئیس پژوهشگاه علوم ورزشی با اشاره به سهم بالای هزینه‌های سلامت و درمان در بودجه دولت، نقش ورزش را در کاهش این هزینه‌ها از طریق پیشگیری از بروز بیماری‌ها بسیار حائز اهمیت دانست.

وی موضوعات مطرح شده در این همایش را بسیار جدی و مهم برشمرد و ابراز امیدواری کرد این مباحث بتواند سهمی در کاهش هزینه‌های دولت داشته باشد.

همایش ملی ورزش و بیماری‌ها از سال ۱۳۹۴ هرساله با هدف تبادل آخرین دستاوردهای بنیادی، توسعه‌ای و کاربردی، در حوزه ورزش و بیماری‌ها در راستای تأمین نیازهای جامعه و آگاهی بخشی به عموم مردم برگزار می‌شود.

همچنین امسال از میان ۱۵۰ عنوان مقاله که در محورهای ورزش و سرطان، ورزش و اختلالات متابولیک، ورزش و اختلالات عصبی عضلانی، ورزش و بیماری‌های ایمونولوژیکی، ورزش و بیماری‌های قلب و عروق، ورزش و اختلالات رفتاری و روان‌شناختی، ورزش و آسیب‌های عضلانی اسکلتی و ورزش و بارداری توسط دبیرخانه همایش دریافت شد، پس از انجام فرایند داوری توسط کمیته داوران حدود ۶۰ عنوان مقاله در ۲ بخش سخنرانی و پوستر برگزیده شدند.

در این همایش ۲ روزه تعداد ۲۰ سخنرانی کلیدی توسط پژوهشگران ارائه شد و نشست تخصصی ورزش و اوتیسم با حضور اندیشمندان این حوزه و انجمن اوتیسم ایران برگزار گردید.


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.